Zamknij

Co obejrzeć w kinie i na Disney+? [Weekend 16-17 lipca 2022]

15.07.2022 12:12

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z nowości dostępnych na najpopularniejszych platformach streamingowych. Co obejrzeć w weekend 16-17 lipca 2022? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Powodzenia, Leo Grande - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Forum Film

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć w kinach i na platformie streamingowej Disney+? Przejrzeliśmy dla was  listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 9-10 lipca 2022? Przekonajcie się sami. 

Co obejrzeć w kinie? [Weekend 16-17 lipca 2022]

"Powodzenia, Leo Grande"

Film Sophie Hyde to urokliwa, przyciągająca i pełna emocji opowieść o kobiecie, która po stracie męża, chciałaby wreszcie przeżyć swój pierwszy, nieudawany orgazm. W tym celu umawia się na spotkanie z przystojnym sex-workerem, tytułowym Leo Grande. Podczas spotkania jednak krępuje się poprosić o to, czego najbardziej pragnie. Film urzeka przede wszystkim doskonałą, namacalną chemią między dwójką głównych aktorów – Emma Thompson i Daryl McCormack doskonale uzupełniają się na ekranie i umiejętnie ogrywają przełamywanie lodów swoich bohaterów. Thompson w szczególności jest brawurowa w swojej roli, grając ją w sposób, jakiego jeszcze nie widzieliśmy w jej repertuarze. Rozterki bohaterki nabierają uniwersalnego wydźwięku, a sposób zaprezentowania poszczególnych scen – na granicy dramatu i komedii – sprawia, że rola byłej nauczycielki jest jedną z najlepszych w jej karierze. Sam film jest zaś niezwykle inteligentną i terapeutyczną rozrywką, która potrafi nie tylko zapewnić widzowi katharsis, ale też może pomóc oswoić się z własnymi kompleksami. Brawurowy, doskonały film!

"Na chwilę, na zawsze"

Polski komedio-dramat o dziewczynie, która u szczytu muzycznej popularności, jest sprawczynią groźnego wypadku samochodowego. Prowadziła po alkoholu. Ojciec gwiazdy, a zarazem jej menadżer, chcąc wyciszyć sprawę, decyduje się wysłać dziewczynę do ośrodka terapii i leczenia uzależnień. Na miejscu Pola poznaje Borysa, który jest teraz instruktorem w ośrodku, a swego czasu był w indentycznej sytuacji co dziewczyna. Borys znany jest z niekonwencjonalnych metod pracy. Z początku wrogo do siebie nastawieni, później zbliżają się do siebie. "Czy dla dwójki osób, które tak wiele dzieli, jest szansa na szczęście i prawdziwą miłość?" - pytają nas materiały prasowe filmu.

"Niezgaszalni"

Animowana komedia dla całej rodziny. Młoda Georgia marzy, by pójść w ślady ojca i zostać pracownicą nowojorskiej straży pożarnej. Niestety żyje w czasach, gdy kobiety nie mogą jeszcze wykonywać przypisanych mężczyznom zawodów. Wszystko zmienia się, gdy w mieście zaczyna grasować groźny podpalacz, a strażacy znikają w tajemniczych okolicznościach. W takiej sytuacji zdesperowany ojciec przywraca do służby emerytowanego ojca Georgii, który ma za zadanie przeprowadzić śledztwo i powstrzymać podpalacza i porywacza. Georgia postanawia potajemnie pomóc ojcu – przebiera się za chłopaka i jako ochotnik "Joe" wstępuje w szeregi strażaków. Tak rozpoczyna się jej groźna przygoda, w której stawką jest nie tylko realizacja prywatnych marzeń, ale przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta.

Co obejrzeć na platformie Disney+? [Weekend 16-17 lipca 2022]

"Spoza układu", sezon 3, odcinki 1-3

Nowe odcinki animowanego serialu Hulu, opowiadającego o rodzinie kosmitów, którzy przeprowadzają się na amerykańską prowincję. Nie są jednak pewni czy nowe miejsce zamieszkania jest lepsze, czy gorsze niż życie na ich planecie. Produkcja ma więc trochę vibe "Family Guya", a z drugiej strony swojskich przygód "ALFa", którego cztery sezony niedawno trafiły na platformę HBO Max.

"Penny z M.A.R.Sa", sezony 2 i 3

Nowe odcinki lubianego włoskiego serialu oryginalnego Disney Channel o dziewczynie, która trafia do elitarnej szkoły artystycznej. Bohaterka udaje przed kolegami, że nie jest córką swojej znanej matki, by móc zyskać sławę na własnych warunkach. Roztańczony i rozśpiewany serial, próbujący odtworzyć magię "Glee" czy "High School Musical".

Czytaj także: „Niewidzialna wojna“: obsada autobiografii Patryka Vegi. W rolę reżysera wcieli się aktor Tarantino

RadioZET.pl/Upflix.pl/informacje prasowe dystrybutorów

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.