Zamknij

Co obejrzeć w kinie? [Weekend 27-28 sierpnia]

26.08.2022 12:34

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z repertuaru kin. Co obejrzeć w weekend 27-28 sierpnia 2022? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Bestia - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć w kinie? Przejrzeliśmy dla was repertuar i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 27-28 sierpnia 2022? Przekonajcie się sami. 

Co obejrzeć w kinie? [Weekend 27-28 sierpnia 2022]

"Bestia"

Idris Elba konta rozwścieczony lew. Podczas rodzinnej wyprawy na safari, lekarz Nate musi ochronić swoje dwie nastoletnie córki przed atakiem dzikiego zwierzęcia, które chce się zemścić na ludziach za działania kłusowników. Rozpoczyna się groźna walka o przetrwanie.

"Cicha Ziemia"

„Cicha Ziemia” to najnowszy film Agnieszki Woszczyńskiej z udziałem i Agnieszki Żuławskiej i Dobromira Dymeckiego. Opowieść o kryzysie małżeńskim, podczas urokliwych wakacji we włoskiej willi, zadebiutowała na prestiżowym festiwalu filmowym w Toronto. Film opowiada o przełamywaniu pozorów i o tym, że najgorsze rzeczy mogą rozgrywać się w najładniejszych okolicznościach przyrody. Na dodatek produkcja z opisu przypomina nieco film Angeliny Jolie „Nad morzem”, w którym zagrała ze swoim ówczesnym mężem, Bradem Pittem.  

"Północ"

Koreański thriller, o kobiecie z dysfunkcją słuchu, która mimo tego pracuje w dziale obsługi call center. Gdy pewnego wieczoru wraca z nieprzyjemnej kolacji z klientem, by odebrać swoją matkę, staje się celem seryjnego mordercy. Mężczyzna postanawia ją zabić w ciemnym zaułku. W ostatniej chwili dziewczynie udaje się jednak ujść z życiem. Teraz jednak będzie bać się, że atak może nastąpić ponownie. Rozpoczyna się psychologiczna gra, w której stawką jest zdrowie psychiczne bohaterki. Ważnym pytaniem pozostaje też fakt, czy morderca zostanie schwytany?

"Kręgosłup Nocy"

Filmowe animowane fantasy dla dorosłych. Głównym bohaterem jest mężczyzna, który w niewyjaśnionych okolicznościach zyskuje mroczną, nieokrzesaną moc, którą wykorzystuje do pogrążenia ludzkości w cierpieniu. Bohaterowie z różnych regionów świata i przedstawiciele odmiennych kultur łączą siły, aby powstrzymać zapędy rozwścieczonego mężczyzny. Jak czytamy w oficjalnych materiałach filmu "Kręgosłup nocy" "to ultraepickie, niezwykle brutalne fantasy, opowiadające o walce między światem magii i natury a wspierającą je rozwijającą się cywilizacją. Philip Gelatt i Morgan Galen King tworzą opowieść, która pod względem skali i rozmachu dorównuje i Tolkienowi, i Sapkowskiemu - mimo że jest całkowicie oryginalna".

Czytaj także: Naomi Watts w remake’u porażającego austriackiego horroru. Zwiastun „Goodnight Mommy“ [WIDEO]

RadioZET.pl/Filmweb.pl/informace prasowe dystrybutorów

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.