„Cha Cha Real Smooth”: zwycięzca Sundance na pierwszym zwiastunie Apple TV+ [WIDEO+RECENZJA]

16.05.2022 12:51

„Cha Cha Real Smooth” to zwycięzca nagrody publiczności tegorocznego festiwalu Sundance. Film pojawi się na platformie Apple TV+, a w sieci pojawił się pierwszy klimatyczny zwiastun. Kiedy premiera?

Cha Cha Real Smooth - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Apple TV+

„Cha Cha Real Smooth” zostało uhonorowane Nagrodą Publiczności na tegorocznym festiwalu Sundance. Produkcja z udziałem Dakoty Johnson zyskała przychylność odbiorców, głównie dlatego, że film Coopera Raiffa można określić jako „typowy film z Sundance”. Obraz wpisuje się bowiem we wszystkie elementy, które wiążą się z kinem niezależnym, prezentowanym od lat na amerykańskim festiwalu.

„Cha Cha Real Smooth” to opowieść o młodym mężczyźnie, który po ukończeniu szkoły wraca do rodzinnego miasteczka i szuka pomysłu na resztę swojego życia. Traf chce, że zostaje DJem na imprezach z okazji Bar Mitzvy dzieciaków z lokalnej szkoły, a podczas jednej z nich poznaje tajemnicza kobietę, która zawróci mu w głowie.

Film Coopera Raiffa – głównego aktora, scenarzysty i reżysera projektu, to ciepły komediodramat o problemach wchodzenia w dorosłość i radzeniu sobie z własnymi emocjami. Humorystyczna historia zaraża widza pozytywną energią, a film ogląda się z niegasnącym uśmiechem na ustach.

„Cha Cha Real Smooth” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun produkcji. Materiał prezentuje się następująco:

„Cha Cha Real Smooth” – mini-recenzja

Po zwycięstwie filmu na tegorocznym festiwalu, pisaliśmy o filmie:

„Cha Cha Real Smooth” to urocze, pocieszne i pokrzepiające feel-good movie z bohaterami, których łatwo polubić i problemami, z którymi musiały radzić sobie nie tylko miliony ludzi na świecie, co jeszcze tysiące bohaterów filmów pełnometrażowych. Wszystkie elementy znajdują się tutaj na swoim miejscu, a sprawdzona formuła ograna jest co do ostatniej nuty. To sprawia, że „Cha Cha Real Smooth” jest filmem przyjemnym i rozczulającym, ale też takim, który widzieliśmy już kilka razy wcześniej”. 

Warto przypomnieć także, że to już drugi zakup nagradzanego na Sundance filmu, poczyniony przez platformę Apple TV+ w ostatnich latach. Rok temu szefowie platformy kupili prawa do dystrybucji filmu „CODA” za rekordowe 25 mln dolarów. Obraz stał się wielkim sukcesem, a w tym roku otrzymał nawet 3 statuetki Oscara, w tym za Najlepszy Film.

„Cha Cha Real Smooth” – twórcy i obsada

Reżyserem, scenarzystą i głównym aktorem projektu jest dwudziestopięcioletni Cooper Raiff. Na ekranie występuje u boku Dakoty Johnson, Raula Castillo, Leslie Mann, Brada Garretta, a także Vanessy Burghardt i Evana Assante.

loader

„Cha Cha Real Smooth” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu przewidziana jest na 17 czerwca na platformie streamingowej Apple TV+.

Czytaj także: Polski dokument nagrodzony w Toronto. „Boylesque“ z nagrodą festiwalu Hot Docs [WIDEO]

RadioZET.pl/IMDB/YouTube