Zamknij

"Cyrano": oto zwiastun musicalu o najpiękniejszej historii miłosnej w dziejach [WIDEO]

07.10.2021 12:43
"Cyrano": oto zwiastun musicalu o najpiękniejszej historii miłosnej w dziejach [WIDEO]
fot. Peter Mountain - © 2021 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. All Rights Reserved

"Cyrano" to zrealizowany z rozmachem musical, który z pewnością powalczy w tym roku o Oscary. Studio Metro-Goldwyn-Mayer zaprezentowało pierwszy zwiastun, a my już zacieramy rączki, bo prezentuje się wybornie!

"Cyrano" Joego Wrighta to świeże spojrzenie na klasyczną francuską sztukę Edmonda Rostanda "Cyrano de Bergerac", która przez wielu określana jest mianem najwspanialszej historii miłosnej, jaką kiedykolwiek opowiedziano. W najnowszej adaptacji zobaczymy gwiazdora "Gry o tron" - Petera Dinklage'a, który powtórnie wystąpi w tytułowej roli (kilka lat temu zagrał w sztuce autorstwa Eriki Schmid). Jak prezentuje się zwiastun?

"Cyrano": Peter Dinklage w zwiastunie głośnego musicalu 

Akcja przeniesie nad do Włoch końca XIX wieku, kiedy to rycerski poeta Cyrano zapałał uczuciem do niejakiej Roxanne. Przekonany, że jego wygląd fizyczny czyni go niegodnym swej ukochanej, postanawia przemilczeć swe tęsknoty. Sytuację pogarsza fakt, iż dziewczyna zakochuje się w oszałamiająco przystojnym mężczyźnie imieniem Christian. Sęk w tym, że brakuje mu ogłady i elokwencji, a poeta z niego żaden. Wtedy na scenę wchodzi tytułowy bohater, który kreśli do ukochanej listy w imieniu rywala.

Publiczność Telluride Film Festival miała okazję obejrzeć film na początku września, a zachwytom nie było końca. Chwalono zarówno scenografię, muzykę (w końcu "Cyrano" to musical pełną gębą), jak i aktorstwo - ze szczególnym naciskiem na Petera Dinklage'a, którego okrzyknięto głównym pretendentem do Oscara 2022.

"Cyrano": kiedy premiera?

Za reżyserię odpowiada wspomniany Joe Wright, twórca "Pokuty" i "Dumy i uprzedzenia" z 2005 roku. Scenariusz opracowała Erica Schmidt (prywatnie żona Petera Dinklage'a), zaś muzykę skomponowali Bryce i Aaron Dessnerowie.

Na ekranie, oprócz odtwórcy głównej roli, zobaczymy także Haley Bennett ("Diabeł wcielony") jako Roxanne i Kelvina Harrisona Jr. ("Proces Siódemki z Chicago") w roli Christiana, a także Briana Tyree Henry'ego, Bena Mendelsohna i Bashira Salahuddina. "Cyrano" zawita na ekranach kin 31 grudnia 2021 roku.

RadioZET.pl/MGM/Variety