Zamknij

Klęska polskiego filmu Netflixa. Stał się hitem tylko w naszym kraju

22.09.2022 16:08

"Broad Peak" to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2022 roku. Produkcja jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Film z marszu stał się hitem w Polsce. Niestety, nie osiągnął spektakularnego sukcesu na Netflixie w innych krajach.

Broad Peak
fot. Piotr Litwic/EastStudio/Materiały prasowe Netflix

Klęska polskiego filmu na Netflixie. Mowa o filmie "Broad Peak". Produkcja była zapowiadana od kilku lat. Film może się pochwalić poruszającą historią, świetną obsadą i pięknymi zdjęciami. To jednak nie wystarczyło, by podbić świat. Jak podaje portal film.wp.pl - "Broad Peak" osiągnął sukces jedynie w Polsce i nie udało mu się dostać w światowe rankingi Netflixa.

Zobacz także: Serial o kanibalu bije rekordy popularności na Netflix. Czy ta historia jest prawdziwa?

"Broad Peak": klęska polskiego filmu Netflixa. Stał się hitem tylko w naszym kraju

Dla wielu polskich filmów premiera na platformie Netflix jest przepustką do tego, by trafić do widzów poza Polską. Niektóre produkcje (m.in. filmy z serii "365 dni") odnoszą spektakularne sukcesy. Niestety, "Broad Peak" nie zainteresował użytkowników z innych krajów. A to wielka szkoda, bo film przedstawia historię Macieja Berbeki, odważnego himalaisty, który do samego końca walczył o zdobycie słynnego i groźnego szczytu.

"Broad Peak" to przede wszystkim świetne zdjęcia i aktorstwo. Warto wspomnieć, że film kręcono w Karakorum, w bazie pod K2 i na ścianie Broad Peak, co sprawiło, że produkcja jest niezwykle autentyczna. Jak podaje film.wp.pl - "Broad Peak" powstał za zgodą i wsparciem bliskich Macieja Berbeki. Produkcja była skonsultowana również ze wspinaczami.

loader

Zdaniem dziennikarza portalu film.wp.pl - w filmie "Broad Peak" zabrakło jednak dobrego scenariusza i właśnie taki zarzut ma padać w zagranicznych recenzjach filmu. "Broad Peak" radzi sobie świetnie w Polsce - film oglądano przez ponad 3 miliony godzin. Niestety, produkcja nie zajęła miejsca na podium. Większym zainteresowaniem cieszył się francuski film "Bezdech".

"Broad Peak": gdzie oglądać film?

Film "Broad Peak" jest dostępny do obejrzenia na platformie Netflix.

Zobacz także10 nowości Netflix w sam raz na jesień. Co oglądać?

RadioZET.pl/film.wp.pl

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.