Zamknij

„Broad Peak“ już na Netflixie. Zobacz mrożący krew materiał zza kulis [WIDEO]

14.09.2022 12:44

„Broad Peak“ to najnowsza produkcja Netflixa, opowiadająca prawdziwą historię feralnej wyprawy Macieja Berbeki, który próbuje osiągnąć tytułowy szczyt Broad Peak, nie wiedząc, jak wielkie sprowadza na siebie niebezpieczeństwo. Film kręcono na 12 tys. metrów. Poznaj kulisy powstania dzieła.

Broad Peak - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

Broad PeakLeszka Dawida to najnowsza propozycja Netflixa dla fanów mocnych wrażeń. Film opowiada prawdziwą historię feralnej wyprawy grupy Macieja Berbeki, którzy postanowili zmierzyć się z tytułowym szczytem Broad Peak w niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych. Wedle opisu fabuły, akcja filmu rozgrywa się w 1988 roku, gdy po wielu miesiącach przygotowań międzynarodowa wyprawa rusza, by zdobyć najtrudniejszą górę świata, K2. Gdy misja kończy się niepowiedzeniem, Maciej Berbeka i Alek Lwow postanawiają udać się na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Namawiają na wyprawę Andrzeja Zawadę, kierownika wyprawy. Mężczyzna nie jest z początku przekonany do pomysłu, ale następnie daje się namówić. Nowy kierunek ekspedycji zmieni i naznaczy życie Maćka w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał.

„Broad Peak” – mrożący krew materiał z planu 

W ramach promocji filmu, Netflix podzielił się z internautami specjalnym materiał zza kulis oraz zestawem ciekawostek, dotyczących produkcji. Materiał wideo prezentuje się następująco:

„Broad Peak” – zwiastun

W sieci można znaleźć także dynamiczny zwiastun dzieła:

„Broad Peak” – twórcy i obsada 

Scenariusz film na bazie prawdziwych wydarzeń napisał Łukasz Ludkowski, scenarzysta najlepiej znany z pracy przy takich projektach jak: „Moje 89 Pokolenie” czy serii filmów krótkometrażowych. Za kamerą stanął zaś reżyser Leszek Dawid, najlepiej znany z filmu „Jesteś Bogiem” czy współpracy przy serialach „Pakt”, „Nielegalni” i „W głębi lasu”.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Ireneusz Czop, Maja Ostaszewska, Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Łukasz Simlat, Tomasz Sapryk czy Maciej Raniszewski. 

loader

„Broad Peak” – kiedy premiera?

Film jest już dostępny na platformie streamingowej Netflix.

Czytaj także: "Nie musiałem zamieszkać w prosektorium“. Piotr Rogucki o nowym wcieleniu i roli w serialu "Minuta Ciszy"

RadioZET.pl/informacje prasowe Netflix/YouTube

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.