Zamknij

"Broad Peak": film o Macieju Berbece po czterech latach oczekiwań trafi na Netflix

26.07.2022 14:12

"Broad Peak" to film poświęcony legendarnemu polskiemu himalaiście - Maciejowi Berbece. Produkcja opowiadająca o jego losach czekała na datę premiery kilka lat. Ostatecznie film trafi na Netflix. Kto w nim występuje i kiedy premiera?

Broad Peak
fot. Piotrlitwic.com/Materiały prasowe Netflix

"Broad Peak": film o Macieju Berbece po czterech latach oczekiwań trafi na Netflix. Na premierę polskiej produkcji czeka wiele osób. Co dokładnie przedstawi film, kogo w nim będzie można zobaczyć i na kiedy wyznaczono datę premiery? Podajemy szczegóły.

Zobacz także: Najpopularniejsze seriale Netflixa. Hiszpański serial podbija platformę [TOP 10]

"Broad Peak": film o Macieju Berbece po czterech latach oczekiwań trafi na Netflix

"Broad Peak" to film biograficzny poświęcony historii Macieja Berbeki, jednego z najsłynniejszych polskich himalaistów. Maciej Berbeka urodził się w 1954 roku w Zakopanem, zginął 6 marca 2013 roku na stokach Broad Peak w Karakorum. Był malarzem, grafikiem, scenografem, a przede wszystkim słynnym himalaistą i zdobywcą pięciu ośmiotysięczników. 

Wiadomo już, że film "Broad Peak" o jego losach przejął Netflix. Produkcja skupi się nie tylko na pasji Macieja Berbeki, ale też jego miłości do żony Ewy. Akcja filmu będzie obejmować wydarzenia z 25 lat życia Berbeki. W rolę himalaisty wciela się Ireneusz Czop, jego żonę sportretowała natomiast Maja Ostaszewska.

W obsadzie filmu "Broad Peak" zobaczymy:

loader

"Broad Peak": kiedy film trafi na Netflix?

Na ten moment data premiery filmu "Broad Peak" nie jest znana. Wiadomo jednak, że produkcja trafi na Netflix.

Zobacz także: "Stranger Things" uratowało Netflix? Tak twierdzi szef platformy

RadioZET.pl

The Gray Man - kadr z filmu
8 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Netflix