Zamknij

"Blondynka": organizacja Planned Parenthood krytykuje Netflix za propagandę antyaborcyjną

03.10.2022 13:25

Film "Blondynka" jest już dostępny na platformie Netflix, gdzie bije rekordy popularności. Okazuje się, że obraz autorstwa Andrew Dominika nie przypadł do gustu wszystkim. Organizacja Planned Parenthood ma zastrzeżenia.

Blondynka
fot. Materiały prasowe Netflix

"Blondynka": organizacja Planned Parenthood krytykuje Netflix za sprawę, którą nazywają propagandą antyaborcyjną. Film w reżyserii Andrew Dominika wzbudza niemałe kontrowersje. O produkcji mówiło się na długo przed premierą. Jakie są główne zarzuty?

Zobacz także: TOP filmy na Netflixie. To szokujące, co oglądają Polacy [TYTUŁY]

"Blondynka": organizacja Planned Parenthood krytykuje Netflix za propagandę antyaborcyjną

"Blondynka" to film Netflixa ze zjawiskową Aną de Armas w roli Marilyn Monroe. Na wiele miesięcy przed premierą obrazu Andrew Dominika mówiło się o tym, że film nie jest przeznaczony dla każdego widza. Ze względu na nagie, intymne sceny nałożono na niego ograniczenia wiekowe do 18 lat. Okazuje się, że przedstawione w produkcji wątki nie przypadły do gustu wielu osobom, w tym organizacji Planned Parenthood. Jak podaje portal film.org.pl - zajmuje się ona propagowaniem świadomego rodzicielstwa, edukacji seksualnej oraz dostępem do legalnej antykoncepcji i aborcji.

Organizacja Planned Parenthood uważa, że niektóre wątki, zostały ukazane w sposób szkodliwy. Z tego powodu opublikowano oficjalne oświadczenie:

W związku z tym, że kino i telewizja kształtują to, jak niektórzy rozumieją zdrowie reprodukcyjne, bardzo ważne jest, by decyzje i doświadczenia kobiet zostały odpowiednio przedstawione. Choć aborcja jest zdrową i potrzebną opieką zdrowotną, antyaborcyjni fanatycy od długiego czasu stygmatyzują ją przez niewłaściwe przedstawianie płodów i ciąży. 

Planned Parenthood zaznacza, że ich zdaniem aborcja powinna być przestawiona delikatnie i autentycznie. Netflix na ten moment nie odniósł się do tych zarzutów.

loader

"Blondynka": gdzie można obejrzeć film?

Film "Blondynka" jest dostępny tylko i wyłącznie na platformie Netflix. Obraz w reżyserii Andrew Dominika jest oparty na powieści Joyce Carol Oats. Nie jest to biografia Marilyn Monroe, a fabularyzowana opowieść o tym, jak wiele legenda popkultury musiała poświęcić w imię sławy. Film "Blondynka" miał premierę 28 września 2022 roku.

Zobacz także: Gwiazdor "Stranger Things" skarży się na fanów serialu: "To rasizm"

RadioZET.pl/film.org.pl

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.