Zamknij

"Blade": film Marvela z Mahershalą Alim stracił reżysera. Co dalej z produkcją?

28.09.2022 11:29

"Blade" - najnowszy film Marvela, nad którym właśnie miały ruszyć prace, nie ma reżysera. Bassam Tariq zrezygnował z funkcji. Czy produkcja zostanie opóźniona?

Mahershala Ali
fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Zaskakujące wieści ze świata filmów Marvela. Bassam Tariq nie wyreżyseruje nadchodzącego rebootu filmu "Blade". Filmowiec zrezygnował ze współpracy nad tytułem z Mahershalą Alim w roli głównej.

"Blade": film Marvela z Mahershalą Alim bez reżysera

Nowe przygody Blade'a to jedna z długo wyczekiwanych produkcji MCU. Czy najnowsze informacje dotyczące filmu oznaczają, że oczekiwanie na premierę historii łowcy wampirów się wydłuży?

Jak podaje The Hollywood Reporter, Bassam Tariq, który miał wyreżyserować nowego "Blade'a" zrezygnował ze stanowiska. W tej sprawie pojawiło się oficjalne oświadczenie przedstawicieli Marvel Studios. Co było powodem tej decyzji?

Ze względu na ciągłe zmiany w naszym harmonogramie produkcji Bassam nie jest już reżyserem "Blade", ale pozostanie producentem wykonawczym filmu. Doceniamy talent Bassama i całą jego pracę. Bardzo pomógł nam w pracy nam "Blade'em".

Wyżej wspomniane zmiany w harmonogramie prac, które wykluczyły filmowca z pełnienia obowiązków reżysera, to echo pandemii koronawirusa, która negatywnie wpłynęła na branżę filmową. Do podania powyższej informacji prace na planie "Blade'a" miały rozpocząć się w listopadzie 2022 roku. Sam filmowiec również skomentował swoje odejście w oficjalnym oświadczeniu. 

To był zaszczyt pracować ze wspaniałymi ludźmi z Marvela. Udało nam się zebrać zabójczą obsadę i ekipę. Chętnie zobaczę, dokąd następny reżyser zabierze ten film.

Obecnie trudno powiedzieć, czy wcześniejsze plany są nadal aktualne. Raczej nie, biorąc pod uwagę, że szefowie Marvela muszą znaleźć osobę, która zastąpi Tariqa.

"Blade": kiedy premiera filmu Marvela?

Tytułowa postać zadebiutowała już w MCU. Ali pojawił się, co prawda jedynie głosowo, w jednej ze scen po napisach filmu "Eternals". Odpowiednik z komiksów Marvela to półwampir, który poprzysiągł oczyszczenie świata z krwiopijców. Postać powinna być szerzej znana osobom niezaznajomionym z papierowym światem Domu Pomysłów, ponieważ w 1998 roku zadebiutowała słynna adaptacja z Wesleyem Snipesem w roli głównej.

Na razie na temat rebootu wiadomo niewiele. Poza Alim w obsadzie figurują Delroy Lindo i Aaron Pierre. Nie wiadomo jednak w jakich rolach. Według pierwotnych planów "Blade" ma trafić do kin 3 listopada 2023 roku. Tytułowy antybohater ma gościnnie wystąpić w nadchodzącym halloweenowym specialu "Werewolf by Night", który trafi na Disney+ 7 października 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter