Zamknij

"Blade" - Marvel znalazł filmowca, który odpowie za produkcję. Kto wyreżyseruje film?

20.07.2021 12:01

Według najnowszych informacji szefowie Marvel Studios znaleźli osobę, która wyreżyseruje nową wersję "Blade'a" z Mahershalą Alim w roli głównej. Został nim Bassam Tariq.

Mahershala Ali
fot. Invision/Invision/East News

Fani Marvela kolejny rok czekają na reboot serii "Blade", w którym w tytułowej roli ma wystąpić Mahershala Ali. Twórcy w końcu wybrali reżysera nadchodzącego filmu. Mowa o Bassamie Tariqu.

"Blade" - Bassam Tariq wyreżyseruje film Marvela

Po raz pierwszy informacje o nowej wersji mrocznych przygód filmowego "Blade'a" pojawiły się podczas San Diego Comic Con 2019. Wtedy ogłoszono też, że w Daywalkera wcieli się Mahershala Ali. Od tego momentu na temat wyczekiwanej produkcji nie pojawiło się zbyt wiele wieści.

W lutym 2021 roku ogłoszono co prawda, że scenarzystką produkcji została Stacy Osei-Kuffour, ale na tym oficjalne informacje o filmie "Blade" się kończą. Jak podaje Deadline, przedstawiciele Marvel Studios znaleźli wreszcie reżysera. Prawdopodobnie zostanie nim Bassam Tariq. Filmowiec jest obecnie na finałowym etapie rozmów na temat umowy z Marvelem.

Tariq to amerykański reżyser znany z takich produkcji jak "These Birds Walk", "11/8/16", "Ghosts Of Sugar Land", czy entuzjastycznie przyjętym "Mogul Mowgli" z Rizem Ahmedem w roli głównej. Jeśli kontrakt zostanie podpisany, po raz kolejny będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której reżyser niemający za wiele wspólnego z popcornowym kinem, zajmie się produkcją superboahterską.

Eric Brooks, znany lepiej jako Blade zadebiutował w 1973 roku w 10. numerze serii "The Tomb of Dracula" wydawnictwa Marvel Comics. Został stworzony przez Marva Wolfmana i Gene'a Colana. Bohater to niezwykle uzdolniony wojownik, który poprzysiągł walkę z wampirami. Sam jest w połowie wampirem (tzw. dhampirem), dzięki czemu posiada wiele cech dzieci nocy, ale nie straszne mu światło słoneczne. W 1998 roku zadebiutowała pierwsza część trylogii przygód Blade'a, w którego wcielił się Wesley Snipes. W 2006 roku Blade doczekał się również serialu, w którym w tytułowej roli wystąpił raper Sticky Fingaz.

"Blade" - kiedy premiera?

Poza informacjami o scenarzystce i reżyserze wiadomo jedynie, że w obsadzie jest Ali grający Blade'a. Zdjęcia do filmu mają ruszyć za około 12 miesięcy - w lipcu 2022 roku. Nie zdradzono jednak, kiedy nowy "Blade" trafi na ekrany kin.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline