Zamknij

"Black Panther 2": Gwiazdor horroru "To my" zastąpi zmarłego Chadwicka Bosemana?

18.01.2022 13:33
Black Panther - Winston Duke - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Czy Chadwick Boseman zostanie zastąpiony w roli Black Panthera przez innego aktora? Czy twórcy "Black Panter: Wakanda Forever" znaleźli zastępstwo w postaci innego aktora z serii Marvela?

Czy Winston Duke znany z horroru "To my" i roli M'Baku w filmie "Black Panther" przejmie schedę po zmarłym Chadwicku Bosemanie? Nowe doniesienia z planu drugiej części produkcji Marvela mogą na to wskazywać.

"Black Panther: Wakanda Forever" - Wisnton Duke jako nowy obrońca Wakandy?

W lecie 2020 roku niespodziewanie zmarł Chadwick Boseman. Aktor od lat chorował na nowotwór, który w końcu doprowadził go do śmierci. O chorobie wiedziało jednak tylko wąskie grono zaufanych osób, przez co śmierć gwiazdora "Black Panthera" była jeszcze bardziej wstrząsająca.

Pojawił się też problem z serią filmów o obrońcy Wakandy. Ryan Coogler - twórca "Black Panthera" zapowiedział jednak, że nie zamierza szukać aktora, który zastąpi Bosemana w roli T'Challi. Nie oznacza to jednak, że w filmie nie poznamy nowego Black Panthera. Jest to bowiem miano, które może przejść na inną osobę sprawującą urząd króla lub królowej afrykańskiego państwa. Jedną z głównych kandydatek jest Shuri (Letitia Wright) - genialna młodsza siostra T'Challi. Fani podejrzewają od jakiegoś czasu, że nowym obrońcą Wakandy może zostać M'Baku - przywódca plemienia Jabari, który w pierwszej części serii próbował przejąc tytuł Black Panthera.

Domysły dotyczące przyszłości M'Baku mogą być prawdziwe. Jak podaje The Hollywood Reporter rola Wintosna Duke'a została wyraźnie rozbudowana, a sam aktor otrzymał z tego powodu pokaźną podwyżkę. Żadne szczegóły na temat rozbudowania postaci M'Baku nie zostały jednak zdradzone, więc istnieje szansa, że wcale nie chodzi o przejęcie roli tytułowego bohatera.

Wieść dotycząca Duke'a wiąże się z ponownym wejściem na plan głównej ekipy "Black Panther: Wakanda Forever". Zdjęcia do filmu zostały wstrzymane na okres kilku miesięcy z powodu kontuzji, której nabawiła się Wright. Aktorka ma się już jednak dobrze, więc Coogler może kontynuować pracę nad drugą częścią hitowej serii Marvela.

"Black Panther: Wakanda Forever" - kiedy premiera filmu Marvela?

Na razie zdradzono zarysu fabularnego filmu. Wiadomo, że Wakanda będzie musiała uporać się ze stratą swojego nowego króla. Czy jednak podejrzenia fanów dotyczące zastępcy Black Panthera się potwierdzą? O tym przekonamy się za jakiś czas, kiedy twórcy filmu zaprezentują światu pierwszy zwiastun "Black Panther: Wakanda Forever". Premiera produkcji została zaplanowana na 11 listopada 2022 roku.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter