Zamknij

"Black Panther 2": gwiazda Marvela ma koronawirusa. Zdjęcia do filmu znowu wstrzymane

20.01.2022 12:44
Black Panther - Chadwick Boseman, Lupita Nyong'o - kadr z filmu Marvela
fot. FaceToFace/REPORTER /East News

Film "Black Panther: Wakanda Forever" nie ma szczęścia. Dopiero co ekipa wróciła na plan zdjęciowy, a już znowu trzeba było przerwać pracę z powodu koronawirusa wykrytego u gwiazdy Marvela - Lupity Nyong'o.

Czy nad filmem "Black Panther: Wakanda Forever" ciąży klątwa? U jednej z głównych gwiazd filmu Marvela - Lupity Nyong'o, wykryto koronawirusa. Aktorka zachorowała na COVID-19 niespełna tydzień po ponownym rozpoczęciu prac nad produkcją po kilkumiesięcznej przerwie.

"Black Panther: Wakanda Forever": Lupita Nyong'o ma koronawirusa

Pierwsza część "Black Panthera" była ogromnym hitem Marvel Studios. Szybko poinformowano o pracach nad drugą częścią filmu. Scenariusz musiał jednak zostać zmodyfikowany po niespodziewanej śmierci Chadwicka Bosemana - gwiazdora, który wcielał się w T'Challę - alter ego tytułowego herosa. Kilka miesięcy później rozpoczęto prace na planie "Black Panther: Wakanda Forever", ale w sierpniu 2021 roku twórcy zostali zmuszeni do zawieszenia zdjęć z powodu kontuzji, której nabawiła się inna gwiazda serii  - Letitia Wright, która gra Shuri - siostrę T'Challi.

Zdjęcia ponownie wystartowały w połowie stycznia 2022 roku, ale po niecałym tygodniu prac znów trzeba było je przerwać. Jak podaje The Hollywood Reporter, u kilku osób z ekipy filmowej "Black Panther: Wakanda Forever", w tym również u Nyong'o, zdiagnozowano COVID-19. Na razie nie wiadomo w jakim stanie jest gwiazda "Black Pantera" i horroru Jordana Peele'a "To my".

W przypadku Wright chodziło o długotrwałą kontuzję, której nabawiła się podczas zdjęć do filmu. Aktorka złamała ramię, przez co trafiła do szpitala. Lekarze pozwolili wrócić jej do pracy dopiero w styczniu 2022 roku. Przerwa w zdjęciach spowodowała, że Marvel Studios było zmuszone zmienić swój harmonogram produkcji na rok 2022, opóźniając wiele dat premier.

"Black Panther: Wakanda Forever": kiedy premiera?

Miejmy nadzieję, że koronawirus Nyong'o nie przyczyni się do kolejnej obsuwy. Na razie zdradzono zarysu fabularnego filmu. Wiadomo, że Wakanda będzie musiała uporać się ze stratą swojego nowego króla. Według domysłów fanów, któraś z postaci zastąpi T'Challę na tronie. Ma się też pojawić nowe zagrożenie w postaci Namora - króla Atlantydy. Jeśli nic się nie zmieni, "Black Panther: Wakanda Forever"trafi do kin 11 listopada 2022 roku.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter

Najlepsze seriale superbohaterskie. 11 tytułów, które koniecznie powinniście obejrzeć