Zamknij

„Bigbug“: reżyser „Amelii“ opowie o rebelii robotów w nowym filmie sci-fi Netflixa [WIDEO]

28.12.2021 14:11

„Bigbug“ to nowy projekt francuskiego reżysera Jean-Pierre’a Jeuneta, twórcy „Amelii”. Jego najnowszy film to opowieść o powstaniu, przygotowanym przez grupę robotów, które więżą swoich panów w ich domostwach. Co jeszcze wiemy o zaskakującym projekcie?

Bigbug - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

„Bigbug” to nowy film platformy streamingowej Netflix, którego zapowiedź znienacka pojawiła się właśnie w internecie. O nowym projekcie Jean-Pierre’a Jeuneta, scenarzysty i reżysera, najlepiej znanego z sukcesu „Amelii”, czy filmów jak „Obcy: Przebudzenie”, „Bardzo długie zaręczyny” i „Delicatessen”, nie mówiło się zbyt dużo do tej pory. Teraz Netflix przedstawił nam od razu pierwszy teaserowy zwiastun, zapowiadający szaloną i rozpędzoną akcję.

„Bigbug” – o czym opowiada film? 

Nowy film twórcy „Amelii” to określana jako satyryczne science-fiction opowieść o buncie robotów i domowych maszyn elektronicznych, które sprzeciwiając się tyranii swoich właścicieli, zamknęły ich w ich własnych domach, uniemożliwiając wyjście na zewnątrz. Dziennikarze portalu FirstShowing.org, którzy jako jedni pierwszych poinformowali o zwiastunie, sugerują, że taki punkt wyjściowy, poza oczywistym „buntem maszyn” znanym m.in z „Terminatora”, może nawiązywać też do czasów pandemii i przymusowego lockdownu, który stał się rzeczywistością pierwszego półrocza 2020 roku.

„Bigbug” - zwiastun

Materiał promocyjny filmu prezentuje się następująco:

„Bigbug” – twórcy i obsada

Reżyserem filmu jest Jean-Pierre Jeunet. Jeunet jest też współscenarzystą projektu, który powstał we współpracy z  Guillaumem Laurantem, swoim częstym współpracownikiem i człowiekiem, który współtworzył niedawno nominowaną do Oscara animację „Zgubiłem swoje ciało”. 

Na ekranie zobaczymy plejadę francuskich i światowych gwiazd. W filmie wystąpili bowiem tacy aktorzy i aktorki jak: Elsa Zylberstein, Isabelle Nanty, Stéphane De Groodt, Claude Perron, Youssef Hajdi, Claire Chust, François Levantal, Alban Lenoir, André Dussollier, Marysole Fertard czy Hélie Thonnat

loader

„Bigbug” – kiedy premiera?

Polska i światowa premiera filmu przewidziana jest już na 11 lutego 2022 roku, tylko na platformie Netflix.

Czytaj także: „Inni Ludzie“: głośna adaptacja powieści Doroty Masłowskiej na pierwszym zwiastunie [WIDEO]

RadioZET.pl/FirstShowing.net/YouTube