Zamknij

„Biały Szum“: zwiastun filmu otwarcia festiwalu w Wenecji. Kiedy premiera na Netflix? [WIDEO]

Michał Kaczoń
26.08.2022 13:48

„Biały Szum“ z pierwszy zwiastunem. Film Noah Baumbacha otworzy rozpoczynający się 30 sierpnia festiwal filmowy w Wenecji. O czym opowie film? Kiedy premiera na Netflixie? Sprawdziliśmy.

Biały szum - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

„Biały szum“ (org. „White Noise“) to najnowsza propozycja Noah Baumbacha, reżysera takich filmów jak „Historia małżeńska“, „Mistress America“ czy „Frances Ha“. Film z udziałem Adama Drivera i Grety Gerwig otworzy festiwal filmowy w Wenecji już w przyszłym tygodniu – w środę 31 sierpnia.

Zobacz także

„Biały szum” – o czym opowie film? 

Dotychczasowe materiały promocyjne filmu nie zdradzają zbyt wiele z konkretnych informacji, dotyczących „Białego Szumu”. Wiemy, że jest to adaptacja prozy Dona DeLilo i że materiały prasowe określają film Baumabacha jako film „zabawny, przerażający, liryczny, absurdalny, a zarazem zwyczajny i apokaliptyczny”.

Wedle doniesień Netflixa film „opowiada o wysiłkach współczesnej amerykańskiej rodziny zmagającej się z prozą życia i uniwersalnymi tajemnicami miłości i śmierci oraz dylematem: czy w dzisiejszym, pełnym niepewności świecie, można odnaleźć szczęście?”

„Biały szum” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy teaserowy zwiastun filmu. Klimatyczny, acz enigmatyczny materiał prezentuje się następująco:

„Biały szum” – twórcy i obsada

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Noah Baumbach, amerykański reżyser najlepiej znany z takich projektów jak oscarowa „Historia małżeńska” czy uwielbiana przez widzów i krytyków „Frances Ha” czy „Mistress America”. Scenariusz filmu bazuje na powieści Dona DeLilo. Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Greta Gerwig, Adam Driver, Jodie Turner-Smith, Don Cheadle czy Raffey Cassidy, najlepiej znana z amerykańskiego projektu polskiej reżyserki Małgorzaty Szumowskiej – „Córka boga”.

loader

„Biały szum” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu odbędzie się już w środę 31 sierpnia podczas festiwalu filmowego w Wenecji. Na razie nieznana jest dokładna data premiery filmu na platformie Netflix. Produkcja na pewno będzie jednym z faworytów do oscarowej nominacji, więc na tej podstawie można zakładać, że w serwisie pojawi się w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

Czytaj także: „Bones and All”: Timothee Chalamet pokazał pierwszy zwiastunem nowego filmu Luki Guadagnino [WIDEO]

RadioZET.pl/YouTube/informacja prasowa Netflix

Wielka Woda - kadr z serialu
7 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Netflix