Zamknij

Betty White nie żyje. Podano oficjalną przyczynę śmierci 99-letniej aktorki

11.01.2022 07:25

Betty White zmarła w wieku 99 lat 31 grudnia 2021 roku. Potwierdzono, co było przyczyną śmierci legendarnej aktorki.

Betty White
fot. Chris Pizzello/Invision/AP/East News

31 stycznia 2021 roku - niespełna trzy tygodnie przed swoimi setnymi urodzinami odeszła Betty White - ikona amerykańskiego aktorstwa. Co było przyczyną śmierci gwiazdy?

Betty White nie żyje: oficjalna przyczyna śmierci aktorki

Tuż po śmierci White pojawiły się fałszywe informacje dotyczące przyczyny zgonu. Plotkowano między innymi, że aktorka odeszła na skutek niepożądanego działania szczepionki przeciw koronawirusowi. Agent White - Jeff Witjas, zaprzeczył fałszywym doniesieniom, ujawniając, że gwiazda odeszła z powodu przyczyn naturalnych.

Zobacz także

Portal TMZ, powołał się na oficjalne dokumenty medyczne wystawione po śmierci White, które ujawniają, co przyczyniło się do zgonu aktorki. Okazuje się, że powodem odejścia legendarnej artystki było tak zwane zdarzenie mózgowo-naczyniowe, czyli po prostu udar niedokrwienny mózgu, który pojawia się, gdy w organizmie jest dużo zakrzepów i pękniętych naczyń krwionośnych, powodujących utratę dopływu krwi do części mózgu, co z kolei uszkadza tkankę mózgową. Nie zawsze udar skutkuje śmiercią, ale w przypadku White kluczową rolę odgrywał sędziwy wiek.

TMZ podaje źródła mówiące, że White po udarze, który miał miejsce 6 dni przed śmiercią aktorki, była "świadoma i zaniepokojona". Niestety uszkodzenia, których dokonał udar, sprawiły, że gwiazda odeszła. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Neurologicznych objawy udaru mogą obejmować zawroty głowy, splątanie, dezorientację, utratę pamięci, nieprawidłową lub niewyraźną mowę oraz utratę równowagi i koordynacji.

Zobacz także

Betty White: kim była 99-letnia aktorka?

White, grała w swojej karierze w wielu filmach, ale zasłynęła udziałem w programie telewizyjnym "The Mary Tyler Moore Show" i serialu "The Golden Girls", znanym również jako "Złotka". Przez lata była legendą amerykańskiego przemysłu filmowego i telewizyjnego. Zdobyła wiele nagród w tym kilkukrotnie statuetki Emmy. Zmarła spokojnie w swoim domu w Brentwood w sylwestra 2021 roku, 17 dni przed setnymi urodzinami.

loader

RadioZET.pl/TMZ

314386