Zamknij

„Bestie ze Złego”: film o jednoczącej sile sportu. Zwiastun głośnego dokumentu [WIDEO]

01.08.2022 11:27
Bestie ze Złego - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Galapagos Films

„Bestie ze Złego” to polski film dokumentalny, prezentowany podczas Millenium Docs Against Gravity. Teraz trafi do regularnej kinowej dystrybucji. Kiedy premiera?

„Bestie ze Złego” to opowieść o inkluzywnym świecie sportu, w którym nie liczy się twoje pochodzenie, orientacja seksualna czy przeszłość, najważniejsze są umiejętności sportowe i zdrowy duch rywalizacji. 

Film dokumentalny polskiego reżysera Tomasza Knittela opowiada historię członków warszawskiego klubu sportowego AKS Zły. To stowarzyszenie nietypowe i godnie podziwu.„Bazujący na pełnej demokracji klub sportowy gromadzi reprezentantów różnych kultur i światopoglądów - tu każdy jest prezesem i w równym stopniu może wpływać na jego dalsze losy, a futbol kobiecy i męski ważą tyle samo”.

Niektórzy działania klubu traktują jak swoistego rodzaju eksperyment, w którym ścierają się różne światopoglądy, wizje rzeczywistości, pomysły na przyszłość, a także temperamenty i różne charaktery uczestników. Te tarcia między zawodnikami i odmiennymi pomysłami na życie rodzą czasem więcej emocji, co same spotkania piłkarskie. Filmowa opowieść przygląda się pełnej paradoksów codzienności członków klubu i stara się zrozumieć jego fenomen. Wedle opisu dystrybutora „Bestie ze Złego” pełne są zwrotów akcji i zaskakujących momentów, ukazujących wydarzenia w nowym świetle.

„Czy w tym szaleństwie jest metoda i klub awansuje do wyższej ligi?” – pada pytanie w oficjalnym materiale prasowym filmu. Aby poznać odpowiedź na to pytanie, warto sięgnąć po „Bestie ze Złego”.

„Bestie ze Złego” – zwiastun

Film dokumentalny Tomasza Knittela reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Bestie ze Złego” – kiedy premiera?

Film trafi do polskich kin jesienią.

Czytaj także: Afera wokół Złotych Globów. Nowe zasady są konieczne, inaczej impreza nie ma przyszłości

RadioZET.pl/informacja prasowa Galapagos Films/YouTube 

Nowe Horyzonty - plakat
10 Zobacz galerię
fot. Alina Metelytsia/materiały prasowe Nowe Horyzonty