Zamknij

Nicole Kidman i Javier Bardem jako gwiazdy kultowego sitcomu w zwiastunie "Being the Richardos"

20.10.2021 16:08

"Being the Richardos" w pierwszym zwiastunie. Jak Nicole Kidman i Javier Bardem prezentują się w rolach Lucille Ball i Desiego Arnaza? 

Nicole Kidman i Javier Bardem jako gwiazdy kultowego sitcomu w zwiastunie "Being the Richardos"
fot. materiały prasowe Amazon Prime Video/ kadr z oficjalnego plakatu filmu "Being the Richardos"

Platforma Amazon Prime Video zaprezentowała pierwszy zwiastun "Being the Richardos" - nadchodzącego filmu biograficznego, w którym Nicole Kidman i Javier Bardem wcielili się w role gwiazd kultowego serialu "Kocham Lucy" - Lucille Ball i Desiego Arnaza. Czego dotyczy fabuła i kiedy odbędzie się premiera "Being the Richardos"? Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej.

"Being the Richardos": zwiastun filmu z Nicole Kidman i Javierem Bardem

Akcja filmu "Being the Richardos" przeniesie nas do września 1952 roku, kiedy to spędzimy pięć dni na planie kultowego sitcomu "Kocham Lucy". Śledzić będziemy losy głównych gwiazd serialu, którymi byli rzecz jasna Lucille Ball i Desi Arnaz. Słynne małżeństwo stanęło wówczas przed szeregiem wyzwań, z których każde mogło zakończyć nie tylko ich kariery, ale także małżeństwo.

W programie "Actors on Actors" Nicole Kidman podkreśliła, że "Being the Richardos" nie będzie remakiem "Kocham Lucy", a przedstawi nam kulisy powstawania tej legendarnej produkcji. Zapowiedziano również, że film poruszy między innymi kwestię rasowych barier, z którymi rzeczone małżeństwo musiało się zmierzyć (Desi był bowiem Kubańczykiem i padł ofiarą dyskryminacji). 

W ramach ciekawostki pozwolimy sobie nadmienić, iż serial "Kocham Lucy", emitowany w latach 1951-1957, stanowił inspirację dla aż dwóch polskich seriali: "Kocham Klarę" i znacznie popularniejszych "Sąsiadów".

"Being the Richardos": obsada i twórcy

U boku Nicole Kidman i Javiera Bardem ujrzymy wiele gwiazd wielkiego i małego ekranu. W obsadzie "Being the Richardos" znaleźli się bowiem między innymi J.K. Simmons ("Whiplash", "Spider-Man"), Alia Shawkat ("Bogaci bankruci"), Clark Gregg (Marvel), Jake Lacy ("The Office", "Biały Lotos"), Nina Arianda ("O północy w Paryżu") oraz Tony Hale ("Figurantka").

Za scenariusz i reżyserię odpowiada nagrodzony Oscarem Aaron Sorkin ("The Social Network", "Proces Siódemki z Chicago", "Gra o wszystko"). Producentami są Todd Black, Jason Blumenthal i Steve Tisch z Escape Artists, zaś rolę producentów wykonawczych pełnią Jenna Block i David Bloomfield z Escape Artists, a także Stuart Besser, Lucie Arnaz, Desi Arnaz Jr. i Lauren Lohman. Lucie Arnaz - córka Balla i Arnaza, była bezpośrednio zaangażowana w produkcję, czuwając nad scenariuszem i doborem w obsady.

"Being the Richardos": kiedy premiera?

"Being the Richardos" doczeka się zarówno kinowego, jak i streamingowego debiutu. Na wielkim ekranie film Sorkina zawita już 10 grudnia 2021 roku, zaś od 21 grudnia dostępny będzie w serwisie Amazon Prime Video.

loader

RadioZET.pl/Variety.com/EW.com