Zamknij

Beata Kozidrak gwiazdą filmową. Powstaje film biograficzny o słynnej wokalistce

02.10.2020 12:07
Beata Kozidrak gwiazdą filmową. Powstaje film biograficzny o słynnej wokalistce
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Beata Kozidrak to kobieta instytucja polskiej muzyki rozrywkowej. Liderka grupy Bajm stanie się gwiazdą filmu biograficznego, poświęconego początkom jej kariery. Piosenkarka poinformowała o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Beata Kozidrak to artystka sceniczna, która obecna jest na polskiej scenie muzycznej od 1978 roku. Współzałożycielka grupy Bajm może poszczycić się nie tylko czterooktawową skalą głosu, ale także szeregiem szlagierów, znanych na całą Polską. Kto nigdy nie śpiewał na imprezie refrenu „Białej Armii” na cały głos, niech pierwszy rzuci kamieniem.

Teraz słynna artystka stanie się bohaterką filmu biograficznego, poświęconego początkom swojej kariery.

Beata Kozidrak zdradza: „Powstanie o mnie film”

Informację o rozpoczęciu prac nad produkcją, poświęconą życiu i karierze Beaty Kozidrak podzieliła się sama zainteresowana na swoim koncie na Instagramie.

„Myślę, że moje barwne życie w ciekawy sposób można pokazać na ekranie! Będę wspierać twórców filmu, żeby powstał interesujący, piękny i mądry obraz, w którym będzie dużo muzyki. 
To się dzieje naprawdę. Jestem bardzo podekscytowana!!!” – napisała gwiazda na swoim profilu.

Beata Kozidrak – film biograficzny – co już wiemy?

Z wpisu artystki wynika, że zebrała się już ekipa realizatorska, która przygotuje projekt. Za kamerą stanie natomiast Piotr Domalewski, reżyser filmów „Cicha noc” oraz „Jak najdalej stąd”, które od kilku dni wyświetlane jest w kinach. Producentami projektu są natomiast Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham z Aurum Film Production, którzy mają w swoim portfolio zbliżającą się „Magnezję” Macieja Bochniaka oraz nominowane do Oscara „Boże Ciało” Jana Komasy. W tym momencie nie wiadomo jeszcze kto napisze scenariusz.

Zobacz także

Zdjęcia będą kręcone w Lublinie, czyli mieście, z którego pochodzi Kozidrak. W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie rozpoczną się zdjęcia. 

Czytaj także: Beata Kozidrak dementuje plotki o rozpadzie Bajmu. Ostre słowa gwiazdy: "To są bzdury"