Zamknij

„Ballada ptaków i węży”: poznaliśmy młodego Corolianusa Snowa w prequelu „Igrzysk Śmierci” [ZDJĘCIE]

17.05.2022 13:47

„Ballada ptaków i węży” rusza z kopyta. Nowy film w świecie „Igrzysk Śmierci” obsadził właśnie głównego aktora. Wiemy, kto zagra Corolianusa Snowa, czyli przyszłego prezydenta Panem.

Billy The Kid - kadr z serialu
fot. materiały prasowe stacji Epix: Chris Large/EPIX

„Ballada ptaków i węży” (org. „The Ballad of Songbirds and Snakes”) to prequel „Igrzysk Śmierci”, bazujący na bestsellerowej powieści Suzanne Colllins, autorki oryginalnego cyklu. Powieść została wydana w 2020 roku i szybko zaskarbiła sobie przychylność czytelników, którzy z początku byli zaskoczeni wyborem centralnego bohatera powieści. Szybko jednak okazało się, że Corolianus Snow, który wyrósł potem na bezwzględnego prezydenta Panem, jest postacią złożoną i zaskakująca. Prawa do adaptacji powieści szybko wpadły w ręce studia Lionsgate, które na serii „Igrzyska Śmierci” zarobiło w latach 2012-2015 blisko 3 miliardy dolarów. Nic dziwnego, że wytwórnia czeka na kolejne sukcesu kasowe.

„Ballada ptaków i węży” – wiemy, kto zagra młodego prezydenta Snowa 

Wedle informacji, udzielonych przez magazyn The Hollywood Reporter w rolę młodego Corolianusa Snowa wcieli się Tom Blyth. Aktor jest najlepiej znany z roli  Williama H. Bonneya, czyli tytułowego „Billy’ego The Kida” w serialu stacji Epix oraz niewielkiej roli w hicie HBO „Pozłacany wiek”. Blyth wystąpił także w małej roli u boku Russella Crowe’a w filmie „Robin Hood” z 2010 roku. 

W oryginalnych "Igrzyskach Śmierci" w dorosłą wersję bohatera wcielał się Donald Sutherland.

„Ballada ptaków i węży” – o czym opowie film?

Produkcja filmowa, stworzona pod okiem autorki oryginalnej powieści, Suzanne Collins oraz scenarzysty Michaela Arndta, opowie historię osiemnastoletniego Coriolanusa Snowa, który będzie jednym z mentorów w 10. Igrzyskach Śmierci. Jego podopieczną będzie dziewczynka z Dystryktu 12., najbardziej znienawidzonego w całym Panem. Czy młodemu mężczyźnie uda się doprowadzić do zwycięstwa swojej podopiecznej? Czy spotkanie z młodą kobietą odmieni jego spojrzenie na Panem i Igrzyska Śmierci? Tego dowiemy się z nowego filmu.

„Ballada ptaków i węży” – twórcy o projekcie

Reżyserem filmu został Francis Lawrence, twórca związany z serią od 2. części. To właśnie Lawerence’owi zawdzięczamy sukces „W pierścieniu ognia” oraz dwóch finałowych części „Kosogłosa”. W niedawnej rozmowie z portalem The Hollywood Reporter, twórca swierdził:

„Coriolanus Snow ma wiele twarzy - to ktoś, kto niejedno przetrwał i poderżnął niejedno gardło, ale też lojalny przyjaciel i kochliwy dzieciak, a także mężczyzna ambitny do bólu. Tom wydobywa wszelkie sprzeczności tego młodego człowieka, który w przyszłości stanie się tyranem.

Producentka Nina Jacobsen dodała:

„Sposób gry Toma równocześnie potwierdza, jak i całkowicie zaprzecza temu, co do tej pory sądziliście, że wiecie o Corolanusie Snow. Jest niezwykle utalentowanym aktorem, którego gra pokaże Wam dlaczego Snow/Śnieg zawsze ląduje na szczycie”.
loader

„Ballada ptaków i węży” – kiedy premiera?

Film ma już swoją datę premiery. Nowa odsłona serii „Igrzyska Śmierci” zawita na ekranach kin już 17 listopada 2023 roku.

Czytaj także: „Cha Cha Real Smooth”: zwycięzca Sundance na pierwszym zwiastunie Apple TV+ [WIDEO+RECENZJA]

RadioZET.pl/Filmweb.pl/The Hollywood Reporter/Instagram