Zamknij

Obsada nowego filmu twórcy "La La Land" skompletowana. Kto dołączył do Brada Pitta i Margot Robbie?

07.06.2021 14:26
Margot Robbie Brad Pitt film
fot. Mustafa Yalcin / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM/East News

"Babylon" to nadchodzący film Damiena Chazelle'a - zdobywcy Oscara za reżyserię "La La Land". Tym razem głównych bohaterów filmu zagrają Brad Pitt i Margot Robbie, jednak lista gwiazd biorących udział w projekcie jest znacznie dłuższa. W imponującej obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Max Minghella z "Opowieści podręcznej" oraz Flea z Red Hot Chili Peppers.

Damien Chazelle po krótkiej wycieczce na Księżyc ("Pierwszy człowiek") szczęśliwie powraca za kulisy Hollywood. Po tym, jak oscarowym "La La Land" oddał hołd filmowemu musicalowi, którego początki sięgają lat 30. XX wieku, reżyser przeniesie widzów w sam środek wydarzeń towarzyszących narodzinom tego gatunku. Najnowszy film Chazelle'a pt. "Babylon" opowie o rewolucji dźwiękowej w kinie.

"Babylon": O czym opowie nowy film twórcy "La La Land"?

Damien Chazelle swoją reżyserską uwagę skupiał dotychczas głównie na artystach, czego dowodami są genialne "Whiplash" i "La La Land", czy też serial Netflixa pt. "The Eddy". Krótkie odstępstwo od tej reguły w postaci "Pierwszego człowieka" z Ryanem Goslingiem w roli głównej zostało chłodno przyjęte przez widzów. Tym bardziej cieszy fakt, że filmem "Babylon" reżyser powraca na dawne tory.

Szczegóły dotyczące fabuły jego najnowszego dzieła owiane są ścisłą tajemnicą, wiadomo jednak, że produkcja skupi się na latach 20. i 30. XX wieku, kiedy kino nieme zostało wyparte przez filmy dźwiękowe. I choć początki dźwięku w kinie ściśle związane są z narodzinami filmowych musicali, "Babylon" musicalem nie będzie. Film zapowiadany jest jako pełna napięcia produkcja przeznaczona dla widzów dorosłych. Nieoficjalnie mówi się też, że "Babylon" ma być "Wielkim Gatsbym" na sterydach. 

"Babylon": Obsada filmu skompletowana. Kto dołączył do Brada Pitta i Margot Robbie?

"Babylon" już teraz budzi zresztą całkiem spore emocje. I to nie tylko u fanów Chazelle'a. Wszystko to za sprawą wybitnej obsady, w której znaleźli się Margot Robbie i Brad Pitt. Od dłuższego czasu wiadomo także, że na ekranie towarzyszyć będą im Diego Calva, Jovan Adepo i Li Jun Li. Z początkiem czerwca 2021 ogłoszono natomiast, że do tego zacnego grona dołączyli Max Minghella (Nick z "Opowieści podręcznej"), Samara Weaving ("Zabawa w pochowanego"), oraz Flea - perkusista Red Hot Chili Peppers, a także Rory Scovel ("Jestem taka piękna"), Lukas Haas ("Marsjanie atakują!"), Eric Roberts ("Niezniszczalni"), P.J. Byrne ("Bruce Wszechmogący"), Damon Gupton ("Black Lightning") oraz Katherine Waterson (seria "Fantastyczne zwierzęta"). Nie ujawniono jeszcze, którzy z aktorów wcielą się w historyczne, a którzy w fikcyjne postaci.

"Babylon": Kiedy premiera nowego filmu Damiena Chazelle'a?

Producentami filmu są Olivia HamiltonMatt Plouffe Marc Platt, zaś role producentów wykonawczych pełnią Tobey MaguireHelen Estabrook Adam Siegel. Chazelle tradycyjnie nie tylko reżyseruje, ale jest też scenarzystą swojego filmu. "Babylon" ma zadebiutować na ekranach 25 grudnia 2022 roku, zaś jego światowa premiera kinowa ma odbyć się 6 stycznia 2023.

RadioZET.pl/Deadline