Zamknij
BNP Paribas Kino Letnie Sopot Zakopane Piotr Głowacki
  • BNP Paribas Kino Letnie - Piotr Głowacki - 07 - fot. Jerzy Bartkowski — kopia
  • BNP Paribas Kino Letnie - Piotr Głowacki - 10 - fot. Jerzy Bartkowski — kopia
  • BNP Paribas Kino Letnie - Piotr Głowacki - 03 - fot. Jerzy Bartkowski — kopia
  • 13 Zobacz
fot. mat. prasowe / Jerzy Bartkowski

We wtorek, 9 sierpnia w festiwalowej kawiarni Koło Molo w Sopocie z widzami i turystami spotkał się jeden z najbardziej utalentowanych polskich aktorów - Piotr Głowacki. Podczas rozmowy z Weroniką Wawrzkowicz artysta bawił anegdotami i zdradzał kulisy swojej pracy. Spotkanie było jedną z atrakcji najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane, który w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia. Na seanse zaprasza Radio ZET.

Tytułowy „Mistrz” z filmu Macieja Barczewskiego opowiadał o swoich aktorskich kreacjach, dzielił się spostrzeżeniami na temat pracy na planie filmowym i scenie teatralnej, a także chętnie odpowiadał na pytania licznie zgromadzonej w kawiarni publiczności. Spotkanie nieprzypadkowo odbyło się we wtorek, którego festiwalowe hasło brzmi „Świat Cię potrzebuje”. Piotr Głowacki znany jest jako propagator zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia.

Zobacz także

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane: spotkanie Piotrem Głowackim w kawiarni Koło Molo w Sopocie

Piotr Głowacki pochwalił się nagraniem ze spotkania w ramach BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane na swoim oficjalnym profilu w serwisie Instagram.

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane to jedno z najważniejszych wydarzeń lata, które na stałe wpisało się w kalendarz polskich wakacji. Od kilkunastu lat festiwal celebruje miłość do kina i zaprasza do oglądania filmów w wyjątkowych, zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody.

Na 15-lecie w ramach festiwalu prezentowany jest repertuar, który spodoba się miłośnikom wszystkich gatunków filmowych. Warto zaplanować wakacyjne wieczory w kinach letnich na seansach pod hasłem We Love Cinema w towarzystwie największych gwiazd. Repertuar festiwalu został tradycyjnie podzielony na dni tematyczne, z których aż trzy - poniedziałki, wtorki i niedziele - odbywają się pod patronatem Banku BNP Paribas. Seanse w sierpniu rozpoczynają się o 21:30 na sopockim Molo oraz o 21:00 na Kulturalnym Placu Niepodległości przy zakopiańskich Krupówkach i w giżyckiej Ekomarinie. Szczegółowy harmonogram projekcji dostępny jest na stronie www.kinoletnie.pl.

Aktualności, relacje i ciekawostki dostępne na Facebooku i Instagramie pod nazwą BNPParibasKinoLetnie. 

Część filmów na festiwalu dostępna jest w ukraińskiej wersji językowej - z napisami lub lektorem. W celu odsłuchania specjalnie przygotowanej ścieżki dźwiękowej, wystarczy będąc w kinie pobrać na telefon aplikację "Listen Everywhere".

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo w Sopocie. Na seanse zaprasza Radio ZET.

Poniżej prezentujemy galerię ze zdjęciami z wyjątkowego spotkania z Piotrem Głowackim w Sopocie: