Zamknij

"Avatar: Istota wody" w pierwszym zwiastunie. Kiedy premiera kontynuacji oscarowego hitu? [WIDEO]

10.05.2022 10:06
Avatar: Istota wody - kadr z filmu
fot. Disney/materiały prasowe

"Avatar: Istota wody" - druga część wielkiego hitu Jamesa Camerona, doczekał się w końcu zwiastuna. O czym jest nadchodzący sequel oscarowego filmu? Kiedy trafi do kin?

Na film "Avatar: Istota wody" fani czekali ponad dekadę. W końcu niebawem trafi do kin. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun kontynuacji hitowej produkcji Jamesa Camerona.

"Avatar 2": zobacz pierwszy zwiastun filmu 

Pierwsza część "Avatara" zadebiutowała w roku 2009 i została okrzyknięta przełomem w kinie science fiction. Film zdobył wiele Oscarów i, mimo że przez lata pozostawał na szczycie najlepiej zarabiających produkcji w historii kina, przez 13 lat nie doczekał się zapowiedzianej kontynuacji. Kiedy Cameron w końcu ruszył ze zdjęciami do kolejnych części, nastąpiło kilka opóźnień, do których przyczyniła się również pandemia koronawirusa.

Mimo zawirowań, film "Avatar: Istota wody" jest gotowy i czeka na premierę. Z tej okazji w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun sequela, który do tej pory można było zobaczyć w kinach przed produkcją Marvela "Doktor Strange w multiwersum obłędu".

Zwiastun w dużej mierze składa się z urywków pokazujących niesamowity świat odległej planety, na której rozegrają się nowe przygody głównych bohaterów. Akcja filmu "Avatar: Istota wody" dzieje się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć.

"Avatar: Istota wody" - kiedy premiera?

W filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Camerona, wyprodukowanym przez Camerona i Jona Landau, występują: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement i Kate Winslet. Produkcja trafi do kin już 16 grudnia 2022 roku. Na kolejne lata zaplanowano premiery pozostałych kontynuacji, które były kręcone w tym samym czasie. Aby zaostrzyć apetyt widzów, Disney zdecydował się na ponowne seansy pierwszej części filmu w kinach. "Avatara" będzie można oglądać od 23 września 2022 roku.

RadioZET.pl/Disney