Zamknij

„Asterix i Obelix” ruszają na podbój Chin. W zwiastunie nowej części cyklu legenda sportu [WIDEO]

27.09.2022 13:28

„Asterix i Obelix” powracają.  W nieco zmienionej wersji. W nowym filmie o przygodach słynnych Galów zobaczymy nowych aktorów w głównych rolach. W obsadzie znalazł się też słynny piłkarz – Zlatan Ibramovic. Co jeszcze wiemy o „Asterix i Obelix: The Middle Kingdom”? Kiedy premiera?

Asterix i Obelix: The Middle Kingdom - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Pathe

„Asterix i Obelix: The Middle Kingdom” (org. „Asterix i Obelix L'Empire du Milieu”) to najnowsza odsłona przygód słynnych Galów. Nowy aktorski film to kolejna adaptacja znanych i uznanych francuskich komiksów autorstwa Alberta Uderzo i Rene Goscinny’ego.

W nowym filmie poznamy nowe oblicze głównych bohaterów i to całkiem dosłownie. W tytułowe postaci wcielać się będą bowiem nowi aktorzy. W roli Asterixa tym razem wystąpi Guillaume Canet, zaś Obelixem został Gilles Lellouche.

Wedle doniesień medialnych, na które powołują się dziennikarze portalu NaEkranie.pl, nowy film skupi się na losach córki cesarza Chin, która postanawia uciec z dworu i wyruszyć na podbój świata. W ten sposób trafia do Galii, gdzie szuka schronienia w osadzie dzielnych wojowników. Taki obrót spraw nie spodoba się jej ojcu, więc kolejny konflikt z „dzielnymi Galami” gotowy. 

„Asterix i Obelix: The Middle Kingdom” – zwiastun 

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun nowego filmu z udziałem słynnych bohaterów. Materiał prezentuje się tak:

„Asterix i Obelix: The Middle Kingdom” – twórcy i obsada

Scenarzystami nowego filmu są: Philippe Mechelen i Julien Hervé. Reżyserem został Guillaume Canet, który wciela się również w tytułową postać Asterixa. Na ekranie owarzyszyć mu będą Gilles Lellouche jako Obelix, a także Vincent Cassel jako Cezar, Marion Cotillard w roli Kleopatry oraz Jonathan Cohen (Finalthesis), Ramzy Bedia, Julie Chen, Linh-Dan Pham czy Pierre Richard.

Wartym wymienienia jest także legendarny piłkarz Zlatan Ibrahimovic, który wcieli się w postać Antivirusa, jak wynikałoby z jego własnego postu na Instagramie, bądź Oneofusa, jak informują dziennikarze portalu NaEkranie.pl. Niezależnie jak nazywa się jego bohater, Ibrahimovic pojawi się na ekranie w jednej ze swoich pierwszych aktorskich ról.

loader

„Asterix i Obelix: The Middle Kingdom” – kiedy premiera?

Francuska premiera filmu przewidziana jest na 1 lutego 2023 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie film poawi się w polskich kinach, ale biorąc pod uwagę, że wszystkie poprzednie części cyklu święciły tryumfy w polskich salach, jest ogromna szansa, że nowy film pojawi się na ekranach niedługo po światowej premierze. Jak będzie w rzeczywistości, czas pokaże.

Czytaj także: Margaret gwiazdą nowego serialu „Niech to usłyszą”. „Ta historia jest tak realna i autentyczna”

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/Instagram/YouTube

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.