Zamknij

Art Metrano nie żyje. Gwiazdor "Akademii policyjnej" miał 84 lata

10.09.2021 10:00
Akademia policyjna - kadr z filmu
fot. WARNER BROTHERS / AlbumEAST NEWS

Zmarł Art Metrano - amerykański aktor komediowy kojarzony z roli Ernie'ego Mausera z serii "Akademia policyjna". Miał 84 lata. Co było przyczyną śmierci?

8 września 2021 roku odszedł Art Metrano. Był znanym amerykańskim aktorem i komikiem, który zasłynął występom w serii "Akademia policyjna". Miał 84 lata.

Art Metrano nie żyje: gdzie grał?

O śmierci Metrano poinformował portal Deadline. Aktor odszedł w swoim domu w mieście Aventura na Florydzie z przyczyn naturalnych.

Śmierć Metrano skomentował jego syn - Harry Metrano, który zamieścił na Instagramie poruszający post.

Piszę ten post z ciężkim sercem. Wczoraj straciłem mojego najlepszego przyjaciela, mojego mentora, mojego tatę. Był i zawsze będzie najtwardszym człowiekiem, jakiego znam. Nigdy nie spotkałem kogoś, kto przezwyciężył więcej przeciwności niż on. Przez lata walczył i wygrywał w wielu walkach, przez co zawsze uważałem go za niezniszczalnego, ale prawda jest taka, że na ziemi nie żyjemy wiecznie, mimo że duch człowieka może żyć na zawsze w tobie. Tato, zawsze będziesz częścią mnie, a ja nadal będę żyć twoim dziedzictwem. Kiedy ktoś powiedział słowa "legendy nigdy nie umierają", to jestem prawie pewien, że mówił o tobie. Kocham cię i bardzo za tobą tęsknię! Pewnego dnia znowu cię zobaczę. Odpoczywaj w raju. Jesteś teraz moim aniołem stróżem.

Arthur Metrano urodził się 22 września 1936 roku w Nowym Jorku. Na dużym ekranie zadebiutował w 1961 roku w filmie "Rocket Attack U.S.A.". Głównie grał jednak w serialach takich jak "Mannix", "Mod Squad|, "The High Chaparral", "Then Came Bronson" czy "Ożeniłem się z czarownicą". Wystąpił też u boku Jane Fondy w filmie "Czyż nie dobija się koni?".

W latach 70. rozpoczął karierę stand-upera, występując między innymi w "The Tonight Show Starring Johnny Carson", dzięki czemu zdobył popularność. W kolejnych latach Metrano pojawiał się w takich filmach jak "They Only Kill Their Masters", "The Heartbreak Kid" oraz serialach "Kolchak: The Night Stalker", "Starsky i Hutch" i "The Incredible Hulk". Na początku lat 80. występował regularnie w sitcomie "Joanie Loves Chachi".

Najsłynniejszą rolą Metrano była jednak postać porucznika Ernie'ego Mausera z serii "Akademia policyjna". Po raz pierwszy w tej roli pojawił się w filmie "Akademia Policyjna 2: Pierwsze zadanie". Powrócił jako Mauser w kontynuacji "Akademia Policyjna 3: Powrót do szkoły". Kariera aktora została przerwana w roku 1989 przez wypadek, w którym uczestniczył. Metrano spadł z drabiny, przez co doznał poważnych obrażeń kręgosłupa, uniemożliwiających mu na sprawne poruszanie nogami. W latach 90. występował w serialu "Prawnicy z Miasta Aniołów" oraz pojawiał się na scenie jako komik, żartując głównie ze swojego wypadku. W 1994 roku wydał wspomnienia zatytułowane "Twice Blessed". Oficjalnie zakończył karierę w show-biznesie w roku 2001.

Art Metrano pozostawił swoją żonę Jamie i ich czwórkę dzieci.

RadioZET.pl/Deadline