Zamknij

"Armor Wars": Niespodziewana decyzja Marvela. Serial stanie się filmem

Sergiusz Kurczuk
30.09.2022 08:28

"Armor Wars" - produkcja zapowiadana jako jeden z seriali Marvela finalnie będzie filmem. Skąd nagła zmiana pomysłu na tytuł z Donem Cheadle'em w roli głównej?

Avengers: Infinity War - Robert Downey, Don Cheadle - kadr z filmu Marvela
fot. BWP Media/East News

Przedstawiciele Marvel Studios oryginalnie planowali, że "Armor Wars" będzie 6-odcinkowym serialem Disney+. Według nowych informacji produkcja zyskała status filmu, który trafi do kin.

"Armor Wars": jednak filmem, a nie serialem Marvela

Czwarta Faza MCU trwa w najlepsze. W 2022 roku premiery miały kolejne produkcje kinowe - "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" i "Thor: Love and Thunder" oraz serialowe - "Moon Knight", "Ms. Marvel " oraz "She-Hulk". Szefowie Marvela mają w planach jednak kilkanaście kolejnych tytułów.

Wśród nich znajdował się serial "Armor Wars", w którym główną postacią miał być War Machine/James Rhodes, grany przez Dona Cheadle'a. Według informacji The Hollywood Reporter, produkcja trafi do kin jako film. O tym, że powstanie adaptacja komiksu Marvela pod tym samym tytułem, poinformowano pierwotnie podczas wydarzenia D23 2020. Nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących produkcji. Komiksowy pierwowzór stworzony w 1987 roku przez Boba Laytona, Davida Micheline'ego, Marka D. Brighta i Barry'ego Windsora-Smitha ukazywał historię, w której zbroje Tony'ego Starka/Iron Mana wpadły w niepowołane ręce. Heros wraz z kompanami musiał zrobić wszystko, by ratować świat przed własnym dziełem.

Nadchodzący film może opierać się na podobnym schemacie fabularnym z tą różnicą, że w produkcji nie pojawi się Iron Man. Bohater poniósł śmierć w filmie "Avengers: Endgame". Niewykluczone jednak, że oprócz War Machine'a zobaczymy inną postać, noszącą zaawansowana technologicznie zbroję. W filmie "BlackPanther: Wakanda Forever" zadebiutuje Riri Williams znana jako Ironheart. W bohaterkę wcieli się Dominique Thorne. Ironheart następnie pojawi się we własnym serialu, który trafi na Disney+.

"Armor Wars": kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi do kin. Mimo drastycznej zmiany formatu "Armor Wars", Yassir Lester wciąż pozostaje głównym scenarzystą produkcji. Tytuł na razie nie ma reżysera. Nie zdradzono też, kto oprócz Cheadle'a pojawi się w obsadzie filmu. Fani muszą uzbroić się w cierpliwość. War Machine powróci w nadchodzącym serialu "Secret Invasion", z Samuelem L. Jacksonem, Benem Mendelsohnem, Emilią Clarke i Olivią Colman w rolach głównych, który zadebiutuj na Disney+ wiosną 2023 roku. 

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter