Zamknij

"Armor Wars": Robert Downey Jr. ponownie jako Iron Man w nowym filmie Marvela?

03.10.2022 13:57

Czy Robert Downey Jr. powroci jako Iron Man w nadchodzącym filmie Marvela? Fani są przekonani, że aktor pojawi się w obsadzie "Armor Wars".

Avengers: Edngame - Robeet Downy Jr. - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

Kiedy Marvel Studios potwierdziło, że "Armor Wars" nie będzie serialem, tylko filmem kinowym, fani nabrali przekonania, że wkrótce Robert Downey Jr. ponownie zagra Iron Mana. Skąd ta pewność?

"Armor Wars": Robert Downey Jr. znowu jako Iron Man w filmie Marvela

W końcu września 2022 fani Marvela żyli powrotem Hugh Jackmana do roli jednego z najsłynniejszych członków X-Men - Wolverine'a. Australijski gwiazdor wcieli się w mutanta w filmie "Deadpool 3".

Na Jackmanie marzenia fanów o powrotach aktorów do ról, z którymi teoretycznie się już pożegnali, się nie kończą. Od premiery "Avengers: Endgame" wciąż pojawiają się głosy, że w niedalekiej przyszłości Chris Evans powróci jako Steve Rogers, a Robert Downey Jr. jako Iron Man. Ogłoszenie, że "Armor Wars" będzie jednak filmem, a nie serialem, jak pierwotnie planowano, było dolaniem oliwy do ognia.

Jak podaje CBR, na Twitterze odżyła teoria powtarzana od jakiegoś czasu, dotycząca powrotu Starka.

Skoro "Armor Wars" to film, w którym technologia Tony'ego Starka trafia w niepowołane ręce, myślę, że jest bardzo możliwe, że zobaczymy powrót Tony'ego w formie sztucznej inteligencji.

Pomysł na powrót aktora, który wcieli się w sztuczną inteligencję opartą na umyśle Iron Mana pochodzi oczywiście z komiksów Marvela. Wątek pojawił się w serii "The Invincible Iron Man" stworzonej przez Briana Michaela Bendisa z 2016 roku, kiedy Stark zapadł w śpiączkę po walce w finale eventu "Civil War II". Holograficzna wersja herosa była mentorem Riri Wiliams -nastoletniej geniuszki, która stała się następczynią Iron Mana, znaną jako Ironheart. Bohaterka niebawem zadebiutuje w MCU.

Nagła zmiana "Armor Wars" z serialu Disney+ na film, według zwolenników teorii o powrocie odtwórcy Iron Mana ma być dobitnym dowodem ich domysłów. Filmy mają bowiem większe budżety niż seriale, a warto przypomnieć, że gaża Roberta Downeya Juniora do najniższych nie należy. Nowe podejście do produkcji może wynikać jednak z wielu innych powodów, więc o ostatecznym dowodzie nie ma na razie mowy.

"Armor Wars": kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi do kin. Mimo drastycznej zmiany formatu "Armor Wars", Yassir Lester wciąż pozostaje głównym scenarzystą produkcji. Tytuł na razie nie ma reżysera. Nie zdradzono też, kto oprócz Dona Cheadle'a (James Rhodes/War Machine) pojawi się w obsadzie filmu. Fani muszą uzbroić się w cierpliwość. War Machine powróci w nadchodzącym serialu "Secret Invasion", z Samuelem L. Jacksonem, Benem Mendelsohnem, Emilią Clarke i Olivią Colman w rolach głównych, który zadebiutuj na Disney+ wiosną 2023 roku.

loader

RadioZET.pl/CBR/Twitter