Zamknij

Anthony Johnson nie żyje. Gwiazdor komedii "Piątek" miał tylko 55 lat

21.09.2021 07:19

Zmarł Anthony Johnson - amerykański aktor komediowy znany z takich filmów jak "Piątek" czy "Prywatka". Miał 55 lat. Co było przyczyną śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

6 września 2021 roku w Los Angeles zmarł Anthony "AJ." Johnson. Aktor i komik miał jedynie 55 lat. Został znaleziony martwy w sklepie i przewieziony do szpitala. Co było przyczyną jego śmierci?

Anthony Johnson nie żyje: gdzie grał aktor?

O śmierci Johnsona poinformował portal Deadline.

Zgon potwierdziła rzeczniczka prasowa aktora LyNea Bell z agencji BH Talent.

Świat komedii zatrząsł się w posadach. Rodzina BH Talent jest załamana śmiercią kultowej legendy sceny i ekranu, pana Anthony'ego "A.J." Johnsona. Zostawił nam niesamowite wspomnienia swojego śmiechu, dynamicznych umiejętności aktorskich, ale przede wszystkim niezwykłej osobowości i złotego serca. Nieustannie modlimy się za całą jego rodzinę, w tym za jego żonę Lexis, troje dzieci, brata Edwarda "Peanuta" Smitha, siostrę Sheilę oraz dożywotniego menedżera i przyjaciela Mike'a D. Prosimy, dajcie im czas potrzebny na przyswojenie tej informacji i opłakiwanie tak ogromnej straty.

Nie podano przyczyny śmierci Johnsona.

Anthony Johnson urodził się w Compton w Kalifornii 1 lutego 1966 roku. Jego ojciec - Eddie Smith, był kaskaderem i założycielem organizacji Black Stuntmen's Association. To właśnie on pomógł Johnsonowi wejść do świata filmu, pozwalając mu pracować w produkcjach, w które był zaangażowany. Do świata komedii wprowadził go natomiast Robin Harris, dzięki któremu Johnson został stand-uperem.

Johnson rozpoczął karierę aktorską po ukończeniu 20 roku życia, ale zadebiutował jako nastolatek w filmie telewizyjnym "Puss in Boots" z 1982 roku. W roku 1990 wystąpił w jednej z głównych ról - jako E.Z.E., w komedii "Prywatka". Jego najbardziej rozpoznawalną kreacją była postać uzależnionego od cracku złodzieja Ezala z filmu "Piątek" z Ice Cube'em i Chrisem Tuckerem w rolach głównych.

Wśród pozostałych filmów Johnsona znalazły się role w takich produkcjach jak "Zabójcza broń 3", "Zagrożenie dla społeczeństwa", "Czarne Pantery", "Striptizerki", "Czarne perły", "I Got the Hook-Up", "Def Jam's How to Be a Player" czy "Repos". Występował też w takich serialach jak "The Parent 'Hood", "Malcolm & Eddie", The Jamie Foxx Show" czy "Snobs". Jednym z ostatnich występów aktora był udział w komedii "I Got the Hook-Up 2" z 2019 roku.

Zagrał również w teledysku znanego rapera Dr. Dre do utworu "Dre Day". Wcielił się też w Sleazy-E - parodię rapera Eazy-E, grając w jego wideoklipie do "Real Muthaphuckkin G's".

Anthony Johnson miał żonę Lexis Jones Mason, z którą doczekał się trójki dzieci, brata Edwarda Smitha oraz siostrę Sheilę.

loader

RadioZET.pl/Deadline