Zamknij

„Ania“ hitem polskiego box office. Dokument o Annie Przybylskiej zarobił w weekend 2,5 mln złotych

10.10.2022 16:55

„Ania“ hitem weekendu. Polski film dokumentalny, opowiadający o życiu i karierze aktorki Anny Przybylskiej w pierwszy weekend wyświetlania zarobił ponad 2,5 mln złotych. Ilu widzów obejrzało produkcję TVP?

"Ania" - kadr z filmu
fot. materiały prasowe TVP

„Ania” rozbiła bank. Film biograficzny o życiu i karierze Anny Przybylskiej obejrzało w pierwszy weekend wyświetlania ponad 120 tys. widzów, co przyniosło zyski w wysokości 2,5 mln złotych, wedle oficjalnych danych polskiego box office.

Produkcja Telewizji Polskiej, która zadebiutowała w kinach w piątek 7 października, została wyreżyserowana przez duet Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski. Panowie odpowiedzialni są za sukces filmów, zrealizowanych dla TVP o Maryli Rodowicz („Maryla. Tak kochałam”) oraz Krzysztofa Krawczyka („Krzysztof Krawczyk. Całe moje życie”). Obie produkcje emitowane były na antenie TVP. Dopiero „Ania” zadebiutowała na wielkim ekranie.

Film "Ania" pokazuje nieznaną twarz słynnej polskiej aktorki, najlepiej znanej z ról w takich produkcjach jak "Złotopolscy", "Superprodukcja" czy "Kariera Nikosia Dyzmy" . W filmie wykorzystano materiały archiwalne oraz przeprowadzono serię nowych wywiadów z bliskimi i współpracownikami artystki. Wypowiedzi udzielili m.in Andrzej Piaseczny, Michał Żebrowski, Jan Englert, Anna Dereszowska czy Oliwia i Jarosław Bieniuk.

„Ania” – zwiastun filmu dokumentalnego

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

Wartym wynotowania jest też fakt, że użyta w zwiastunie filmu piosenka Sylwii Grzeszcak „O nich, o Tobie” również świeci tryumfy w serwisach streamingowych.

loader

Czytaj także: Anna Sorokin, prawdziwa bohaterka „Kim jest Anna?” wyszła z więzienia. Zaskakujący wywiad

RadioZET.pl/Polski Box Office

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET