Zamknij

Andrew Garfield jako „Król Internetu”. Zwiastun i recenzja nowego filmu Coppoli [WIDEO]

14.01.2022 15:12

„Król Internetu” to intrygujący obraz, opowiadający o cenie internetowej sławy z doskonałym Andrew Garfieldem w roli głównej. Co jeszcze wiemy o produkcji Gii Coppoli? Kiedy premiera?

Król internetu - kadr z fimu
fot. materiały prasowe Kino Świat

„Król internetu” (org. „Mainstream”) to opowieść o młodej dziewczynie, która pragnie zostać reżyserką. Kiedy przypadkowo poznaje Linka, decyduje się zrobić karierę, kręcąc viralowe filmiki do internetu. Dzięki wybuchowej osobowości chłopaka, materiały rzeczywiście sprzedają się, jak świeże bułeczki. Sęk tkwi w tym, że sława zaczyna uderzać Linkowi do głowy, diametralnie zmieniając dynamikę ich relacji. Czy dziewczyna jest w stanie zatrzymać machinę i „potwora, którego stworzyła”, zanim będzie za późno? „Mainstream” to intrygujące spojrzenie na kulturę masową oraz pułapki, które wiążą się z „przejściem do głównego nurtu”, zamiast tworzenia treści w swojej niszy.

„Król internetu” - zwiastun 

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Król internetu” – mini-recenzja

Film Coppoli pokazywany był podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie naszemu dziennikarzowi dane było go zobaczyć. Z tego względu możemy zaprezentować Wam kilka słów recenzji.

Andrew Garfield oraz jego szalone wybryki aktorskie dźwigają ten film na swoich barkach. Garfield został celowo „spuszczony ze smyczy”, dzięki czemu jego nad-ekspresja i hiper-energiczny sposób bycia udzielają się nie tylko pozostałym bohaterom, ale i samemu widzowi. Garfield kradnie każdą scenę dla siebie, pokazując różnorodne oblicza swojego bohatera i w intrygujący sposób, ukazując jak sława potrafi skorumpować człowieka.

Sam film powtarza wprawdzie znane fakty o blaskach i cieniach sławy, ale nietypowa forma, często wykorzystująca wstawki znane z internetu czy aplikacji na telefon oraz znakomite aktorstwo, sprawiają, że od pierwszych scen jesteśmy żywo zaangażowani i zainteresowani tym, co dzieje się na ekranie. „Król internetu” staje się dzięki temu świetną filmową rozrywką, która powinna spodobać się przede wszystkim fanom talentu Andrew Garfielda, a w szczególności jego oblicza z doskonałych „Tajemnic Silver Lake”.

loader

„Król internetu” – twórcy i obsada

Prezentowany premierowo podczas festiwalu w Wenecji, film został napisany i wyreżyserowany przez Gię Coppolę, kuzynkę Sophii i wnuczka Francisa Forda Coppoli. Twórczyni „Palo Alto” zebrała plejadę gwiazd do swojego nowego projektu. Oprócz Andrew Garfielda, najlepiej znanego z roli Spider-Mana, Eduardo Saverina w „The Social Network” czy Jonathana Larssona w hicie NetflixaTick Tick Boom”, na ekranie zobaczymy także: Mayę Hawke (najlepiej znaną z roli w „Stranger Things”), Nata Wolfa („Papierowe miasta”, „Praktykant” czy Alexę Demie, gwiazdę hitu HBOEuforia” czy filmu „Waves”.

„Król internetu” – kiedy premiera?

Film zadebiutuje w polskich kinach już 4 lutego.

Czytaj także: Najlepiej recenzowany film roku 2021. Tej produkcji raczej nikt o to nie podejrzewał

RadioZET.pl/informacja prasowa Kino Świat/YouTube/Warszawski Festiwal Filmowy