Zamknij
Amsterdam - kadr z filmu
  • Amsterdam 7
  • Amsterdam 4
  • Amsterdam 2
  • 8 Zobacz
fot. materiały prasowe Disney Polska

„Amsterdam” to nowy film Davida O. Russella, kilkakrotnie nominowanego do Oscara reżysera, w którym zebrała się cała śmietanka Hollywood: od Christiana Bale’a i Anyę Taylor-Joy po Chrisa Rocka i… Taylor Swift. Kto jeszcze gra w filmie O. Russella? O czym opowiada „Amsterdam”? Kiedy premiera?

„Amsterdam” to mieszanka kryminału i komedii romantycznej o trójce bliskich przyjaciół, którzy nieoczekiwanie i nieco nieopatrzenie znajdują się w sercu jednej z najbardziej szokujących i tajemniczych intryg w historii Ameryki. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść została przygotowana przez Davida O.Russella, twórcę najlepiej znanego z takich hitów jak „American Hustle”, „Fighter” czy „Poradnik pozytywnego myślenia”.

„Amsterdam” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun produkcji. Materiał promocyjny prezentuje się następująco:

„Amsterdam” – twórcy i obsada

Scenarzystą i reżyserem filmu jest David O. Russell. Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington, Alessandro Nivola, Andrea Riseborough, Anya Taylor-Joy, Chris Rock, Matthias Schoenaerts, Michael Shannon, Mike Myers, Timothy Olyphant, Zoe Saldana a także nagrodzenie Oscarami Rami Malek oraz Robert De Niro oraz piosenkarka pop i country, która sporadycznie występowała w małych rolach filmowych Taylor Swift.

„Amsterdam” – kiedy premiera?

Film trafi do polskich kin już 4 listopada.

Czytaj także: Polskie filmy na kolejnym prestiżowym festiwalu. Pięć produkcji w programie Locarno Film Festival

RadioZET.pl/informacja prasowa 20th Century Fox/Disney Polska

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.

„Amsterdam” – seria zdjęć z filmu