Zamknij

Alan Rickman nie tak chciał odejść. Po latach ujawniono jego intymne zapiski

27.09.2022 09:26

Alan Rickman był uznawany za wybitnego aktora. Odszedł w 2016 roku na miesiąc przed 70. urodzinami. "The Guardian" opublikował intymne zapiski z pamiętników Alana Rickmana. Wynika z nich, że aktor nie chciał odejść w taki sposób oraz że nie był fanem "Harry'ego Pottera".

Alan Rickman
fot. Charles Sykes/Invision/AP/East News

Alan Rickman nie tak chciał odejść. Po latach ujawniono jego intymne zapiski. Dotyczą one między innymi pracy przy filmach z serii "Harry Potter". Dlaczego aktor nie porzucił roli? Podajemy szczegóły.

Zobacz także: "Harry Potter": gwiazdy filmu znowu razem. Jak zmienili się aktorzy?

Alan Rickman nie lubił "Harry'ego Pottera" i nie tak chciał odejść. Po latach ujawniono zapiski 

Alan Rickman odszedł w styczniu 2016 roku po długiej i wycieńczającej chorobie. Do samego końca nie zrezygnował z pracy. Jak podaje portal film.wp.pl - jego prywatne zapiski z tamtego czasu ujawniają, dlaczego aktor nie porzucił pracy na planie "Harry'ego Pottera".

Zobacz także

Problemy zdrowotne Alana Rickmana zaostrzyły się w 2005 roku, tuż po premierze "Harry'ego Pottera i Czary Ognia". W tamtym czasie zdiagnozowano u aktora raka prostaty. W momencie, gdy aktor musiał przejść operację, trwały przygotowania do realizacji 5. części "Harry'ego Pottera". Rickman miał ten czas opisać w swoim dzienniku.

Podjąłem decyzję w sprawie 5. części "Harry'ego Pottera". Odczucia nie są ani pozytywne, ani negatywne. Wygrywa argument, który mówi: "Przeżyj to. To twoja historia"

Aktor wyznał też, że przeczytał książkę i spodobało mu się, w jaki sposób umiera profesor Snape. Miał napisać:

Skończyłem czytać ostatnią książkę o Harrym Potterze. Snape umiera bohatersko, Potter opisuje go swoim dzieciom jako jednego z najodważniejszych ludzi, jakich kiedykolwiek znał i nazywa swojego syna Albusem Severusem

Alan Rickman miał też być w stałym kontakcie z J.K.Rowling, autorką książek o młodym czarodzieju. Pisarka zdradzała mu szczegóły dotyczące historii jego bohatera. Co ciekawe, pełna wersja pamiętników aktora zostanie wydana w języku angielskim w październiku nakładem wydawnictwa Henry Holt and Company.

"Harry Potter": gdzie oglądać filmy?

Filmy z serii "Harry Potter" są dostępne do obejrzenia na platformie HBO Max.

loader

Zobacz także: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny": oto największe odstępstwa filmu od kultowej książki

RadioZET.pl/film.wp.pl

Robert Pattinson
8 Zobacz galerię
fot. Gregory Pace/Rex Features/Shutterstock/East News