Zamknij
Brad Pitt i Leonardo DiCaprio
  • Michelle Pfeiffer
  • Sean Connery
  • Will Smith
  • 10 Zobacz
fot. AP/Associated Press/East News

Niektóre kultowe role zapadły w pamięć i na zawsze zapisały się w historii kina. Aż trudno sobie wyobrazić, że danego bohatera miałby zagrać ktoś inny. Okazuje się, że w Hollywood wielokrotnie znani aktorzy odrzucali role, które potem przechodziły do historii. Sprawdziliśmy, kto i z jakiej roli zrezygnował.

Aktorzy, którzy odrzucili kultowe role. Okazuje się, że wielu przedstawicieli Hollywood ma na swoim koncie odrzuconą rolę, która przyniosła ogromną rozpoznawalność innym aktorkom i aktorom. Niektórzy szczerze wyznają, że żałują rezygnacji, inni twardo uważają, że postąpili słusznie. Niektóre filmy na zawsze wpływają na wizerunek aktorów. 

Zobacz także: Aktorzy, którzy nie darzyli się sympatią na planie. Wspólna praca była koszmarem

Aktorzy, którzy odrzucili kultowe role. Po latach na pewno tego żałują

Niektóre role są pisane pod konkretnego aktora lub aktorkę. W pozostałych przypadkach rozpoczyna się walka o angaż. Do zagrania jednej roli zgłasza się wiele osób. Część z nich rezygnuje ze względu na inne zobowiązania, inni odpadają w momencie castingów. Nie podlega jednak wątpliwości, że niektóre role na zawsze przylegają do wizerunku aktorów.

Okazuje się, że połowa hollywoodzkich filmów mogła wyglądać zupełnie inaczej, a bohaterowie mogli mieć zupełnie inne twarze. Trudno obecnie wyobrazić sobie, że Han Solo mógłby mieć inną twarz niż Harrisona Forda. Jednak pierwotnie tę rolę miał otrzymał Al Pacino

Kto jeszcze zrezygnował z roli w słynnym filmie? Zdradzamy w naszej galerii.

loader

Zobacz także: Aktorzy, którzy zmienili nazwiska. Jest ich naprawdę sporo

RadioZET.pl