Zamknij

„Aftersun”: gwiazda "Normalnych ludzi" w głośnym dramacie z Cannes. Kiedy premiera? [WIDEO]

28.09.2022 11:52

„Aftersun” studia A24 zadebiutowało na festiwalu filmowym w Cannes i z marszu zaskarbiło sobie przychylność widzów i krytyków. Dramat o znaczeniu wspomnień, urzekł odbiorców swoją formą oraz umiejętnym portretem psychologicznym bohaterów. Teraz w sieci pojawił się pierwszy zwiastun dzieła. Kiedy polska premiera?

Aftersun - kadr z filmu
fot. materiały prasowe M2Films

„Aftersun” to opowieść o Sophie, dorosłej kobiecie, która wspomina wyjazd ze swoim ojcem przed dwudziestu laty. Prawdziwe wspomnienia mieszają się w jej głowie z własnymi wizjami, gdy Sophie próbuje ułożyć sobie w głowie prawdziwy obraz ojca, którego znała, z mężczyzną, o którym nic nie wiedziała. „Aftersun” to porażający film, podejmujący temat pracy ludzkiego mózgu i działania wspomnień, które chronią nas przed dawno zapomnianymi prawdami. Jak czytamy w informacji prasowej festiwalu American Film Festival „film Charlotte Wells jest jednocześnie portretem wspomnień z dzieciństwa i przepracowaniem trudnej relacji, jaką miewamy z naszymi rodzicami”, a dzieło wzrusza, zaraża humorem i wprawia w nostalgię w absolutnie rozbrajający sposób.

„Aftersun” – zwiastun 

Zwiastun dramatu z udziałem Paula Mescala, gwiazdy hitowego serialu Hulu i BBC, dostępnego na HBO Max, „Normalni ludzie”, prezentuje się następująco:

„Aftersun” – twórcy i obsada

Reżyserką i autorką scenariusza jest Charlotte Wells, a w rolach głównych wystąpili Paul Mescal („Normalni ludzie”, „The Lost Daughter”) i Frankie Corio. Na ekranie towarzyszą im także: Celia Rowlson-Hall, Harry Perdidos, Sally Messham czy Kayleigh Coleman.

loader

„Aftersun” – kiedy premiera?

Polska premiera filmu odbędzie się podczas American Film Festival, który w tym roku odbędzie się w dniach 8-13 listopada we Wrocławiu. Potem film trafi do regularnej dystrybucji kinowej, dzięki firmie M2Films, ale na razie nie jest znana dokładna data ogólnopolskiej premiery.

Czytaj także: Krzysztof Czeczot reżyserem serialu „Niech to usłyszą”. „Tam są rzeczy tak niemożliwe”

RadioZET.pl/informacje prasowe M2 Films i American Film Festival/YouTube/Facebook

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.