Zamknij
Heath Ledger
  • Rooney Mara
  • Daniel Day-Lewis
  • Charlize Theron
  • 7 Zobacz
fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Niektóre gwiazdy są w stanie wiele poświęcić, by wejść w nową rolę. Jedne gubią kilogramy, inne starają się poznać środowisko swojego bohatera lub bohaterki. Oto 7 nazwisk, które nie bały się zmian, by wypaść wiarygodnie.

7 aktorów, którzy poświęcili się dla roli. Niektóre historie są naprawdę niezwykle. Okazuje się, że hollywoodzkie gwiazdy bardzo poważnie traktują swoją pracę i są w stanie zrobić wiele, by wypaść w nowej roli wiarygodnie. Z tego powodu decydują się na ogromne poświęcenia. Zebraliśmy kilka przykładów.

Zobacz także: Aktorzy, którzy odrzucili rolę w "Grze o tron". Żałują swojej decyzji?

7 aktorów, którzy poświęcili się dla roli

Hollywood charakteryzuje się dużą konkurencją i wcale nie jest tak łatwo otrzymać rolę, nawet gdy ma się sławne nazwisko. Z tego też powodu aktorzy i aktorki robią wszystko, by zapamiętano ich z dobrej strony. Niektórzy decydują się na ogromne poświęcenia - historia wielokrotnie pokazała, że ich wysiłek był nagradzany między innymi prestiżowym Oscarem. 

Niektórzy aktorzy są wręcz znani z tego, że nie boją się przyjmowania kontrowersyjnych ról i są nawet w stanie poświęcić swoje zdrowie, by dobrze wypaść na ekranie. Takim przykładem na pewno jest Christian Bale - aktor wielokrotnie tracił kilogramy, a następnie przybierał do roli. 

Natomiast Charlize Theron, znana jako posągowa piękność, oszpeciła się do roli prostytutki w filmie "Monster" z 2003 roku. Rok później otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej, a krytycy byli pod wrażeniem jej talentu.

Okazuje się, że gwiazdy dla roli zmieniają nie tylko wygląd. Jak bardzo potrafią się poświęcić? Zdradzamy w naszej galerii.

Zobacz także: Gwiazdy, które późno zyskały sławę. Rekordzistka miała 61 lat [FOTO] 

loader

RadioZET.pl