Zamknij

40 milionów użytkowników skorzysta z tańszego Netflixa. Kiedy pakiet trafi do Polski?

16.09.2022 10:13

Netflix od miesięcy zapowiada wprowadzenie tańszego pakietu z reklamami. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl - twócy platformy szacują, że z takiej oferty skorzysta 40 mln widzów na całym świecie. Kiedy pakiet z reklamami pojawi się w Polsce?

Netflix
fot. Chris Delmas/AFP/East News

40 milionów użytkowników skorzysta z tańszego Netflixa. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl - tak przynajmniej szacują twórcy platformy. Jak to będzie wyglądało i kiedy pakiet trafi do Polski?

Zobacz także: Najchętniej oglądane seriale na Netflix. Na prowadzeniu amerykański dramat [TOP 10]

40 milionów użytkowników skorzysta z tańszego Netflixa

Netflix zamierza wprowadzić spore zmiany, by uratować sytuację finansową platformy. Od wielu miesięcy z subskrypcji rezygnują użytkownicy, a Netflix ma plan, jak ich zachęcić do dalszego korzystania z platformy. Odpowiedzią ma być tańszy pakiet z reklamami. Netflix planuje również ukrócić dzielenie się loginami i hasłami.

Jak podaje "Wall Street Jorunal" - Netflix współpracuje przy projekcie z Microsoftem, odpowiedzialnym za wdrożenie usług. W dokumencie dla reklamodawców Netflix podaje, że szacunkowo z nowego pakietu może skorzystać nawet 40 milionów użytkowników

Pierwsze informacje dotyczące tego, jak będzie wyglądał pakiet z reklamami, pojawiły się jakiś czas temu. Wstępnie mówiono o tym, że Netflixowi bardzo zależy na tym, by jak najszybciej wprowadzić go do oferty. Wstępnie mówiono o tym, że będzie to w 2023 roku. Ujawniono również, że reklamy mają nie zajmować dłużej niż 4 minuty na godzinę. Netflix planuje również sprzedaż 15 i 30-sekundowych spotów, które mają się pojawiać przed otworzeniem wybranego tytuły i w trakcie. 

Taki pakiet ma kosztować od 7 do 9 dolarów miesięcznie, czyli około 30-45 zł.

loader

Netflix wprowadza pakiet z reklamami. Kiedy w Polsce?

Na ten moment Netflix nie zdradza, kiedy pakiet z reklamami będzie dostępny w Polsce.

Zobacz także: Francuski film nowym hitem Netflixa. Jest na szczycie w 15 krajach

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl

Wielka Woda - kadr z serialu
7 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Netflix