Zamknij

Niemiecka gazeta bezlitosna dla filmu "365 dni: Ten dzień". Wybrano najgorsze sceny

09.05.2022 15:11
365 dni: Ten dzień
fot. Karolina Grabowska/Netflix

"365 dni: Ten dzień" to polski film na postawie książki Blanki Lipińskiej. Produkcja została stworzona przez Netflixa, a sam film dotarł do widzów na całym świecie, gdzie cieszy się sporym zainteresowaniem. Niemiecka gazeta nie pozostawiła jednak suchej nitki na filmie "365 dni: Ten dzień". Jakie są zarzuty?

"365 dni: Ten dzień": niemiecka gazeta bezlitosna dla filmu. Jak donosi Onet - zagraniczni dziennikarze nie pozostawili suchej nitki na filmie opartym na książce Blanki Lipińskiej. Jakie są zarzuty i które sceny uznano za najgorsze? Podajemy szczegóły.

Zobacz także„365 dni: Ten Dzień“ globalnym hitem Netflixa. Polski film na 1. miejscu listy TOP10

"365 dni: Ten dzień": niemiecka gazeta bezlitosna dla filmu. Wybrano najgorsze sceny

"365 dni: Ten dzień" to druga część filmu na podstawie bestsellerowej książki Blanki Lipińskiej. Oryginalny film trafił na Netflix w 2020 roku, gdzie z marszu stał się hitem na całym świecie, dlatego platforma zdecydowała się przyjąć pod swoje skrzydła ten tytuł i pociągnąć dalej tę historię, ale już pod szyldem Netflixa. Dalszy ciąg filmu "365 dni" również stał się hitem, bijąc rekordy popularności na całym świecie. Produkcja przedstawia losy Polki - Laury, która zostaję porwana przez szefa mafii we Włoszech. Z początku kobieta stawia mu opór, po czasie jednak zakochuje się w mężczyźnie.

Jak podaje Onet - niemieccy dziennikarze związani z tytułem "Die Welt" nie pozostawili na filmie "365 dni: Ten dzień" suchej nitki. Wybrano nawet, ich zdaniem, pięć najgorszych scen z filmu. Oto one:

  1. Absurdalny ślub - Laura i Massimo decydują się zostać małżeństwem, jednak uwaga widzów ma się skupić na tym, że główna bohaterka postanawia nie zakładać tego dnia bielizny.
  2. Jeszcze gorsza noc poślubna - Laura i Massimo wykorzystują ten moment do eksperymentów seksualnych. Jednak, jak zwracają uwagę niemieccy dziennikarze, są one nierealistyczne i żenujące.
  3. Gra w golfa - Laura wybiera się z ukochanym na pole golfowe, jednak szybko nudzi się tym sportem. Wyjmuje z otworu maszt, siada tak, by mieć rozłożone nogi. Podekscytowany Massimo wybija piłeczkę w stronę jej krocza.
  4. Nieapetyczny seks przyjaciółki Laury - w filmie "365 dni: Ten dzień" najlepsza przyjaciółka Laury również nawiązuje romans z Włochem. W jednej ze scen smaruje ukochanego bitą śmietaną, następnie kobieta "dekoruje" mężczyznę malinami. Zdaniem niemieckich dziennikarzy, to jedna z najmniej apetycznych scen w historii kina.
  5. Zaloty w obecności rodziny - w jednej ze scen Laura zaczyna lizać ucho ukochanego, nie zwracając uwagi na to, że tę scenę obserwuje jej cała rodzina. 

"365 dni: Ten dzień": gdzie obejrzeć film?

"365 dni: Ten dzień" jest dostępny do obejrzenia na platformie Netflix.

Zobacz także: Johnny Depp zagra w filmie pierwszy raz od trzech lat. Co już wiadomo o projekcie?

RadioZET.pl/Onet.pl