Obserwuj w Google News

WOŚP 2018: wolontariat - jak zostać wolontariuszem 26. finału WOŚP?

Redakcja
2 min. czytania
03.01.2018 11:00
Zareaguj Reakcja

Jak zostać wolontariuszem WOŚP 2018? Wolontariat 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny poszukuje osób, które chcą zaangażować się w zbiórkę pieniędzy. Co roku przybywa chętnych, którzy w styczniu staną na ulicach miast z puszkami i będą rozdawać charakterystyczne serduszka. Sprawdzamy szczegóły wolontariatu 26. finału WOŚP.

WOŚP 2018 - jak zostać wolontariuszem? Wolontariat 26. finału WOŚP
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER / East News

WOŚP 2018 - jak zostać wolontariuszem? Wolontariat 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rekrutuje chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w kolejną edycję zbiórki pieniędzy. Sprawdzamy szczegóły rejestracji na wolontariat WOŚP 2018 i jak zostać wolontariuszem 26. finału.

WOŚP 2018 - jak zostać wolontariuszem 26. finału?

W 2018 roku odbędzie się już 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zostać wolontariuszem? Do akcji może przyłączyć się każda osoba, która może poświęcić czas podczas finału, który odbędzie się 14 stycznia 2018 roku przez cały dzień.

Osoba, która zgłasza się do sztabu jako potencjalny wolontariusz WOŚP 2018 musi podać swoje dane osobowe, PESEL, adres e-mail i numer telefonu poprzez które będzie można się kontaktować z przyszłym wolontariuszem. Należy także wyrazić pisemną zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach akcji. Przy wypełnianiu dokumentów potrzebne będzie także zdjęcie, które później znajdzie się na identyfikatorze. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują w towarzystwie osoby pełnoletniej za zgodą Szefa Sztabu.

>> WOŚP 2018: kiedy 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? [DATA]

Wolontariat WOŚP 2018 - jak się zgłosić?

Aby zgłosić chęć udziału w finale WOŚP 2018, wolontariusz musi zgłosić się do wybranego sztabu i wypełnić dokumenty. Dzięki temu otrzyma on identyfikator oraz puszkę, do której będzie mógł zbierać pieniądze podczas finału. Wolontariusz WOŚP ma także możliwość zarejestrowania się online. Na stronie wolontariusze.wosp.org.pl należy samodzielnie wypełnić formularz, a następnie udać się do sztabu, aby potwierdzić dane, które zostały wpisane na stronie. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Każdy sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

Lista sztabów, regulamin wolontariatu WOŚP 2018 i inne informacje są dostępne na oficjalnej stronie fundacji: www.wosp.org.pl. Tam również można znaleźć najświeższe informacje dotyczące 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 14 stycznia 2018 roku.

RadioZET.pl/wosp.org.pl/KP