Zamknij

Sara Chmiel - kim jest żona Gromee'ego? [INSTAGRAM, FACEBOOK]

Redakcja
13.04.2018 11:24

Sara Chmiel i Gromee - kim jest żona reprezentanta Polski na Eurowizji 2018? Sprawdzamy informacje o młodej piosenkarce, która w tej chwili jest wokalistką zespołu Łzy i gdzie można znaleźć ją w sieci, m.in. na Facebooku czy Instagramie.

Sara Chmiel - kim jest żona Gromee'ego? [INSTAGRAM, FACEBOOK]
fot. Piotr Kamionka/REPORTER / East News

Sara Chmiel - kim jest żona Andrzeja Gromali? Gromee i Sara Chmiel wzięli ślub w sobotę, 7 kwietnia 2018 w jednej z miejscowości w polskich górach, jak informuje portal „Plejada”. Wszystko było utrzymane w tajemnicy, a w skromnej uroczystości wzięli udział tylko najbliżsi pary.

Kim jest Sara Chmiel? [Łzy, Mam Talent, Eurowizja]

Sara Chmielto polska piosenkarka, aktorka musicalowa, kompozytorka i autorka tekstów. Pochodzi z Dąbrowy Tarnowskiej, a urodziła się 14 lipca 1991 roku.

Na scenie teatralnej można było ją zobaczyć m.in. w musicalu "High School Musical on stage", w którym zagrała rolę Gabrieli Montez. Premiera musicalu w reżyserii Tomasza Dudkiewicza odbyła się we wrześniu 2009 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Sara Chmiel była także ambasadorką Światowych Dni Młodzieży 2016, organizowanych w Krakowie. 

27-letnia wokalistka Sara Chmiel ma na swoim koncie wiele imponujących sukcesów. W 2007 roku zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów "Kaunas Talent" na Litwie. Zdobyła też pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu "Srebrna Yantra" oraz Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu "Małe Gwiazdeczki" w Bułgarii. Była finalistką festiwalu "Nowa Fala" w Jurmale, a jej imię i nazwisko znalazło się w jurmalskiej Alei Gwiazd.

Od 2011 roku jest wokalistką zespołu Łzy. Sara Chmiel zadebiutowała z zespołem koncertem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Sara Chmiel z muzykami z zespołu do tej pory nagrała i wydała trzy albumy studyjne: "Bez słów..." (2011), "Zbieg okoliczności" (2014) i "Łzy 20" (2016). Wokalistka w zespole zajęła miejsce Anny Wyszkoni. Piosenkarka zdecydowała się zakończyć współpracę z grupą w 2010 roku.

Piosenkarka razem z zespołem Mocha uczestniczyła w trzeciej edycji programu TVN "Mam talent!", która była emitowana w telewizji w 2010 roku. Z pozostałymi wokalistkami, Sabiną Nycek i Olą Kołcz, dotarła do półfinałów. Co ciekawe, Sara Chmiel pojawiła się także na scenie w trakcie polskich preselekcji do Eurowizji 2018. Piosenkarka była częścią dwuosobowego chórku Gromeego.

Sara Chmiel: Instagram, Facebook

Wokalistka zespołu Łzy Sara Chmiel udziela się także w mediach społecznościowych. Jej konta można znaleźć m.in. na Facebooku i Instagramie. O Sarze Chmiel możemy też przeczytać w Wikipedii. Poniżej publikujemy listę miejsc, gdzie można znaleźć Sarę Chmiel na Facebooku i Instagramie i obserwować jej aktywność:

Mąż Sary Chmiel, czyli Gromee pochodzi z Krakowa i jest DJ-em, producentem muzycznym, autorem tekstów, a także malarzem. 40-letni artysta tworzy głównie muzykę klubową. Miał okazję występować m.in. ze Stevem Aoki, Nervo czy R3hab.

>> Kim jest Gromee - zwycięzca polskich preselekcji do Eurowizji 2018?

Gromee i Lukas Meijer zaprezentują swoją piosenkę "Light me up" na Eurowizji 2018. Półfinały konkursu odbędą się 8 i 10 maja w Lizbonie. Wielki finał zaplanowano na 12 maja.

RadioZET.pl/KP