Obserwuj w Google News

Rafał Brzozowski - wiek, wzrost, żona, Instagram. Kim jest prowadzący Sylwestra TVP 2021/2022?

2 min. czytania
31.12.2021 11:40
Zareaguj Reakcja

Rafał Brzozowski to polski wokalista i prowadzący Sylwestra TVP 2021/2022 w Zakopanem. Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na temat piosenkarza. Znajdziecie tu szczegóły dotyczące wieku, wzrostu Rafała Brzozowskiego oraz jego osiągnięcia.

Rafał Brzozowski - wiek, wzrost, żona, Instagram. Kim jest prowadzący Jaka to melodia?
fot. Pawel Wodzynski/East News

Kim jest Rafał Brzozowski? Żona, wiek, partnerka, Instagram, wzrost, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat polskiego wokalisty, można znaleźć w tym artykule.

Redakcja poleca

Rafał Brzozowski - WZROST, wiek, żona, Instagram. Ile ma wzrostu i ile ma lat?

Rafał Brzozowski w 2021 skończył 40 lat. Muzyk urodził się 8 czerwca 1981 roku w Warszawie, a dorastał w Nowym Dworze Mazowieckim. Ma dwóch młodszych braci: Pawła i o 17 lat młodszego Adama.

Rafał Brzozowski ma 183 centymetry wzrostu. Jeśli chodzi o jego życie prywatne, Rafał Brzozowski przez osiem lat związany był z piękną modelką Anną Tarnowską. Na początku kwietnia 2021 poinformował jednak o rozstaniu ze swoją narzeczoną.

Rafał Brzozowski na Instagramie figuruje pod nazwą: rafal_brzozowski_official. Obecnie obserwuje go ponad 75 tys. osób.

Kim jest Rafał Brzozowski? [KARIERA MUZYCZNA, JAKA TO MELODIA]

Rafał Brzozowski z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Studia ukończył na Akademii Wychowania Fizycznego. Zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach w 2006 roku. Brał udział w meczach Reprezentacji Artystów Polskich. Z powodu kontuzji kręgosłupa przerwał karierę sportową.

Karierę muzyczną rozpoczął w 2002 udziałem w telewizyjnym programie "Szansa na Sukces", w którym zdobył wyróżnienie. Wcześniej występował z Marcinem Kiljanem w zespole K.Martin. W 2003 został członkiem reaktywowanego zespołu Emigranci. Był też członkiem grupy Mono.

Jesienią 2011 wziął udział w przesłuchaniach do programu TVP2 "The Voice of Poland". Trafił do grupy Andrzeja Piasecznego, odpadł tuż przed finałem.

W lutym 2017 z piosenką "Sky Over Europe" zakwalifikował się do finału polskich eliminacji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Nad piosenką pracował razem z Marcinem Kindlą i Markiem Dutkiewiczem. 18 lutego wystąpił w finale selekcji i zajął drugie miejsce po zdobyciu 16 punktów (w tym 8 od jurorów i 8 od widzów), przegrywając tylko z Kasią Moś.

Brał udział w telewizyjnym programie rozrywkowym "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" w 2014 roku. 

Od 2017 do 2019 roku Rafał Brzozowski był prowadzącym teleturniej TVP2 "Koło Fortuny". Prowadził także wiele muzycznych widowisk telewizyjnych, w tym m.in. finał krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2017), koncert sylwestrowy TVP2 w Zakopanem (2017), Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German w Zielonej Górze (2018) oraz koncert Przebój na Mundial, otwierający 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (2018).

Od 2019 roku Rafał Brzozowski jest prowadzącym program "Jaka to melodia?". Zastąpił w tej roli Norbiego, który z kolei teraz jest gospodarzem "Koła Fortuny". TVP miało podjąć taką decyzję, aby odświeżyć formaty. Być może również uznano, że Brzozowski jako aktywny wokalista, lepiej odnajdzie się w programie muzycznym.

Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021

Rafał Brzozowski reprezentował Polskę w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbył się w drugiej połowie maja 2021 roku. Wokalista wystąpił z utworem "The Ride". Nie zdołał jednak awansować do finału - w drugim półfinale zajął 14. miejsce.

RadioZET.pl