Obserwuj w Google News

PROGRAM WYBORCZY Pawła Tanajno: wybory 2020 [PROGRAM, POGLĄDY, PARTIA POLITYCZNA]

Paweł Żurek
3 min. czytania
25.05.2020 20:25
Zareaguj Reakcja

Paweł Tanajno jest jednym z 11 kandydatów, którzy wystartują w zbliżających się wyborach prezydenckich. Sprawdzamy, jak jest program polityka, jakie ma poglądy, a także co wiadomo o jego przynależności partyjnej.

Paweł Tanajno: kandydat na prezydenta 2020. PROGRAM, POGLĄDY, PARTIA POLITYCZNA
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Paweł Tanajno: program wyborczy 2020 

Program Pawła Tanajno można znaleźć na jego stronie internetowej. Oto niektóre z najważniejszych tez kandydata na prezydenta RP:

Prezydent jest najważniejszym organem państwa. Może realizować swoją politykę dotyczącą wszelkich aspektów funkcjonowania kraju i to bez zaplecza partyjnego.

Tylko bezpartyjny Prezydent ma szansę i może :

  • zakończyć spory między partiami, które niszczą Polskę od środka i niszczą wizerunek na zewnątrz
  • pilnować konsensusu w sporach między partiami
  • zapewnić Polakom dobrobyt, niskie podatki i dużo wolności
  • zlikwidować patologie, jakie rozrosły się w naszej administracji od samorządowej po państwową
  • zwrócić obywatelom suwerenność zgodnie z art. 4 konstytucji Rzeczypospolitej

Jak? Może to wszystko zrobić jeśli nie będzie pochodził z partii politycznych.

Niezależny prezydent dzięki instytucji veta i inicjatywie ustawodawczej może być istotnym ośrodkiem władzy, która zmusi partie w Sejmie do wypracowania kompromisowych rozwiązań.

Prezydent może również w porozumieniu z Senatem zwoływać referenda w kluczowych sprawach dla obywateli, które partie wykorzystują do podgrzewania niekończących się sporów, by odwrócić uwagę obywateli do istotnych spraw bezpieczeństwa (a właściwie jego braku) i zbyt kosztowej administracji państwowej zawładniętej przez partyjne klany.

Referenda w sprawach światopoglądowych i kierunkowych sprawach gospodarczych zmusiłyby rządzących do pracy wedle decyzji obywateli a nie wedle decyzji prezesów partii.

NAJWAŻNIEJSZE ZASADY DZIAŁANIA PREZYDENTA

1.PO PIERWSZE WOLNOŚĆ DLA OBYWATELI

2.PO DRUGIE PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

  • Prezydent powinien wyjść poza mechanizmy władzy oparte o fałszywe przekonania społeczne.
  • Podatki są możliwe do ściągania w kwotach zapewniających wzmacnianie Polski, tylko jeśli przedsiębiorczość obywateli jest uwolniona, kiedy każdy kto chce prowadzić firmę w państwowej administracji znajduję sługę, który mu pomaga a nie mnoży zagrożenia dla jego działalności.
  • Przedsiębiorczość musi być stawiana na najwyższym piedestale w państwie. Bycie przedsiębiorczym obywatelem to większy zaszczyt niż jakakolwiek funkcja władzy i administracji państwowej.

3.PO TRZECIE TWOJA SUWERENNOŚĆ

  •  W czasie między wyborami każda władza zapomina o władzy obywateli. Prezydent musi to zmienić. Każdy odpowiednio poparty wniosek obywatelski, każdy istotny spór społeczny powinien zostać rozstrzygnięty ostatecznie i niepodważalnie na drodze referendum ogólnokrajowego, bez progu ważności.

Wybory prezydenckie 2020 w Polsce: kiedy będą? [DATA, TERMIN, KANDYDACI, SONDAŻE]

Paweł Tanajno: sylwetka [FIRMA]

Tanajno pochodzi z Warszawy. Jest przedsiębiorcą – pełni funkcję prezesa spółki IAM4U.pl

Studiował prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, nie kończąc studiów. Ma wyższe wykształcenie w zakresie zarządzania. Był wspólnikiem i członkiem zarządu PTR Spółka z o.o., Fundacji Nie Troszczcie Się oraz Netwit.pl. Zajmuje się doradztwem w kwestiach marketingu internetowego.

W sobotę, 23 maja, Paweł Tanajno został zatrzymany za „atakowanie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej. Miało do niego dojść w trakcie protestu przedsiębiorców, organizowanego w Warszawie.

Jak poinformował rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak w poniedziałek Paweł Tanajno usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności policjantów.

Paweł Tanajno: partia

Tanajno do 2003 roku należał do Platformy Obywatelskiej, a od 2010 poparł Ruch Poparcia Palikota. Odciął się od ugrupowania po ujawnieniu finansowych nieprawidłowości. Problemy te ujawnił w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”, za co został pozwany w trybie wyborczym przez Ruch Palikota; sąd oddalił jednak pozew.

Tanajno należał też do założonej w 2012 partii Demokracja Bezpośrednia. Objął funkcję jej rzecznika prasowego. Z ramienia DB był kandydatem na urząd Prezydenta RP. Bez powodzenia startował w wyborach parlamentarnych w 2015 r., a w 2019 znalazł się na 3. miejscu listy Kukiz’15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 4, lecz nie uzyskał mandatu. W grudniu 2019 ogłosił wystąpienie z Demokracji Bezpośredniej. W wyborach prezydenckich 2020 startuje jako kandydat bezpartyjny.

Programy pozostałych kandydatów na prezydenta:

Więcej informacji o wyborach prezydenckich:

RadioZET.pl/tanajno.pl/PAK