Zamknij

Paulina Kosiniak - Kamysz: kim jest? [WIEK, DZIECI, STOMATOLOG, DENTYSTA]

Paweł Żurek
26.06.2020 13:20
Paulina Kosiniak - Kamysz: kim jest? [WIEK, DZIECI, STOMATOLOG, DENTYSTA]
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Kim jest Paulina Kosiniak – Kamysz? Żona kandydata PSL na prezydenta „zadebiutowała” w polskiej polityce po tym, jak została zaproszona na pierwszą konwencję wyborczą swojego męża. Sprawdzamy, jakich informacji o Paulinie Kosiniak – Kamysz szukali internauci: wiek, dzieci, stomatolog, dentysta, Instagram.

Kim jest Paulina Kosiniak – Kamysz? Po konwencji wyborczej PSL w Jasionce, na której namawiała do głosowania na swojego męża, internauci zaczęli poszukiwać o niej informacji. Sprawdzamy, co wiadomo o Paulinie Kosiniak Kamysz: wiek, dzieci, stomatolog, dentysta.

Paulina Kosiniak – Kamysz: kim jest? [WIEK, DZIECI]

Paulina Kosiniak-Kamysz to druga żona Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata PSL na prezydenta. Są razem od 2019 roku, wspólnie wychowują córkę Zofię.

Więcej informacji o żonie polityka PSL możemy znaleźć na jego stronie internetowej - kosiniakkamysz.pl: - Moja żona Paulina ma 31 lat i pochodzi z Podolan koło Gdowa. Paulina – tak jak ja – pochodzi z rozpolitykowanej rodziny. Jej tata od 17 lat jest samorządowcem, wójtem gminy Gdów w Małopolsce. Nasze rodziny znają się od lat. My lepiej poznaliśmy się dopiero przez… mój bolący ząb.  Któregoś dnia zadzwoniłem do niej późnym wieczorem z prośbą o pomoc, a następnego siedziałem już u niej na fotelu. Tak się wszystko zaczęło – zdradził Władysław Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz: poglądy, PROGRAM WYBORCZY I POLITYCZNY [WYBORY 2020, POSTULATY]

Paulina Kosiniak – Kamysz: stomatolog, dentysta

Paulina Kosiniak – Kamysz jest ortodontką w jednej warszawskich klinik. Do Warszawy przeniosła się ze Śląska, gdzie studiowała na Uniwersytecie Medycznym. Liceum kończyła w Krakowie.

- Paulina jest wolontariuszką w Fundacji Wiewiórki Julii, która zapewnia opiekę stomatologiczną chorym dzieciom. Wraz z fundacją kilka razy do roku latała do Armenii, by w Erywaniu leczyć dzieci z domu dziecka. Opiekowała się też podopiecznymi Kliniki Budzik powołanej przez Fundację Ewy Błaszczyk „A kogo?”. Do dzieciaków jeździła jeszcze będąc w ciąży z naszą córeczką Zosią – opisuje swoją żonę Władysław Kosiniak-Kamysz.

Paulina Kosiniak - Kamysz: konwencja wyborcza Władysława Kosiniaka - Kamysza 

Paulina Kosiniak - Kamysz wystąpiła na konwencji wyborczej, którą jej mąż - kandydat PSL na prezydenta - zorganizował w Jasionce. Zaprezentowała na niej program, który chce zrealizować jako pierwsza dama. To m.in. stworzenie narodowego programu zdrowia "przywracającego zdrowy uśmiech każdemu dziecku w Polsce i powołanie okrągłego stołu młodych. Paulina Kosiniak - Kamysz zaatakowała też obecną Pierwszą Damę - Agatę Kornhauser - Dudę. Oświadczyła, że sama nie będzie "milczącą" pierwszą damą, która nie ma swojego zdania, chowa się za ogrodzeniem prezydenckiego pałacu i wyłącznie statystuje swojemu mężowi. 

 

Programy kandydatów na prezydenta :

Więcej informacji o wyborach prezydenckich:

Wybory: zasady głosowania w nowym rygorze sanitarnym

RadioZET.pl/PAP/kosiniakkamysz.pl/PZ