Zamknij

Co, jeśli nie zdam matury z jednego i dwóch przedmiotów? LICEUM, TECHNIKUM, MATURA ROZSZERZONA]

05.07.2021 08:39
Co jeśli nie zdam matury z jednego i dwóch przedmiotów? [2019, LICEUM, TECHNIKUM, USTNA, ROZSZERZONA]
fot. Karol Makurat/Polska Press/East News

Co, jeśli nie zdam matury 2020 z jednego lub dwóch przedmiotów? Choć żaden z uczniów wolałby nigdy nie zadawać sobie takiego pytania, niektórym i tak przyjdzie zmierzyć się z tym, że nie udało się zaliczyć egzaminu dojrzałości. Jakie są możliwe rozwiązania tej sytuacji?

Jeśli nie zdamy matury, nasza pierwsza rada brzmi – nie ma co zwieszać głowy, bo to nie koniec świata :) Nawet pomimo tego, że egzamin poszedł źle, wciąż pozostaje kilka opcji do wyboru. Sprawdzamy, co zrobić jeśli nie zdamy matury w liceum i technikum z jednego i dwóch przedmiotów.

Co, jeśli nie zdam matury w liceum i technikum? [2021]

W przypadku, gdy uczeń liceum nie zda matury 2021, wciąż pozostaje mu kilka możliwości do wyboru. Może podejść do egzaminu ponownie podczas matury poprawkowej i jeszcze w tym roku składać dokumenty na dostępne kierunki studiów. Może też poprawić całą maturę już w następnym roku szkolnym.

Takie możliwości mają jednak jedynie ci uczniowie, którzy nie zdali matury z jednego przedmiotu.

Jeśli matury nie zdali uczniowie techników, którzy uzyskali wynik pozytywny podczas egzaminów zawodowych, mogą legitymować się wykształceniem wyższym średnim zawodowym i tytułem technika.

Co, jeśli nie zdam matury z jednego przedmiotu?

Jeśli w 2021 roku nie zdamy matury z jednego przedmiotu w części pisemnej i ustnej, możemy spróbować podnieść swój wynik w trakcie poprawki.

Co, jeśli nie zdam matury z dwóch przedmiotów?

Jeśli nie zdamy matury z dwóch przedmiotów, możemy podejść do poprawkowej matury, jednak dopiero w następnym roku szkolnym. Obowiązkowo poprawiamy wówczas jedynie te przedmioty, których nie zdaliśmy za pierwszym razem. Możemy też podejść jeszcze raz do matury z innych przedmiotów, których nie zdaliśmy tak dobrze, jak chcieliśmy. 

Matura 2021: kiedy będzie? Data, terminy, harmonogram [EGZAMINY MATURALNE CKE]

Co, jeśli nie zdam matury rozszerzonej? [POLSKI, ANGIELSKI]

W przypadku, gdy nie zdamy matury rozszerzonej,. nie dzieje się nic. Niekorzystny wynik z tego egzaminu nie wpływa bowiem na to, czy zdamy całą maturę. Jeśli jednak chcemy, możemy w późniejszych terminach poprawić nasz wynik.

RadioZET.pl/cke.gov.pl