Zamknij

Zwrot podatku 2020 - kiedy przyjdzie przelew i kiedy pieniądze wpłyną na konto? [TERMIN WYPŁAT]

Karolina Piotrowska
19.05.2020 10:50
Zwrot podatku 2020 - kiedy wypłaty i kiedy dostanę pieniądze na konto? [TERMIN WYPŁAT ZA 2019]
fot. pixabay.com

Zwrot podatku 2020 - kiedy wypłaty i kiedy pieniądze wpłyną na konto? Termin otrzymania zwrotu podatku 2020 za 2019 rok może się różnić u różnych osób, ponieważ zależy to od kilku czynników. Sprawdzamy, do kiedy zwrot podatku 2020 wpłynie na konto i co zrobić, jeśli nadal nie masz zwrotu.

Zwrot podatku 2020 - kiedy wypłaty i kiedy dostanę pieniądze na konto? Do kiedy zwrot podatku za 2019 rok, kiedy wpłynie na konto i jak to sprawdzić? Te i podobne pytania wciąż stawiają sobie Polacy, którzy czekają na pieniądze z tytułu nadpłaconego podatku dochodowego. Sprawdzamy, jaki jest termin wypłat zwrotu podatku 2020 za 2019 rok.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

Zwrot podatku 2020 - kiedy wypłata na konto i jak to sprawdzić?

O termin zwrotu podatku 2020 nie powinni martwić się ci, którzy formularz PIT-37 za 2019 złożą do końca kwietnia. Zwrot podatku 2020 następuje w terminie nawet 3 miesięcy od dnia złożenia zeznania rocznego w urzędzie skarbowym. Oznacza to, że podatnicy którzy dostarczyli formularze do 30 kwietnia, mogą czekać na zwrot podatku za 2019 rok nawet do końca lipca 2020 roku.

PIT 2020 - do kiedy rozliczyć się za 2019 rok? [TERMINARZ, DATA]

Urzędy zachęcają do wysyłania zeznań przez internet oraz wybór preferowanej formy otrzymywania zwrotu nadpłaty jako przelew na konto. Według zapowiedzi w tym roku czas oczekiwania na zwrot podatku 2020 zostanie skrócony, jeśli złożymy PIT przez internet. Jeśli deklaracja zostanie złożona w terminach:

  • 1.01 - 15.02 - na zwrot podatku będziemy czekać maksymalnie do 1 kwietnia 2020 r.
  • 16.02 - 30.04 - zwrot podatku otrzymamy maksymalnie w ciągu 45 dni

Zwrot podatku - która rubryka w PIT-37 oznacza zwrot pieniędzy?

Nadal nie mam zwrotu podatku - co robić w takiej sytuacji?

Jeśli nadal nie masz na koncie zwrotu podatku i nie wiesz, co robić w takiej sytuacji - przede wszystkim należy poczekać. Możliwe, że termin zwrotu podatku 2020 za 2019 rok przedłuża się z powodu dużej ilości pracy w danym urzędzie.

Jeśli składamy korektę do zeznania, czas ten liczony jest od dnia dostarczenia jej, a nie od dnia złożenia formularza PIT, co również mogło spowodować wydłużenie czasu na zwrot nadpłaty przez urząd. Należy jedynie pamiętać, że powinien on nastąpić w terminie 3 miesięcy od daty złożenia zeznania. Jeśli tak się nie stało, należy skontaktować się z pracownikami naszego Urzędu Skarbowego w celu wyjaśnienia sytuacji.

Brak zwrotu może wynikać z kilku przyczyn:

  • podany w zeznaniu numer konta zawiera błędy lub jest nieaktualny
  • zwrot podatku został zaliczony na zaległe i bieżące zobowiązania podatkowe lub np. na niezapłacone mandaty
  • jeśli zeznanie zostało wysyłane pocztą, list mógł nie dotrzeć do urzędu (cenne w tej sytuacji może okazać się potwierdzenie odbioru potwierdzające nadanie listu)

Jeśli jednak żadna z powyższych sytuacji nie miała miejsca, urząd będzie musiał zwrócić nadpłatę podatku dochodowego wraz z odsetkami za przekroczenie terminu.

Ulga podatkowa 2020 - dla kogo, co to jest i ile wynoszą odliczenia od podatku PIT? [KWOTA]

 

RadioZET.pl/bankier.pl/KP