Zamknij

Zmiana czasu 2021 z letniego na zimowy - śpimy dłużej czy krócej?

29.10.2021 15:41

Zmiana czasu 2021 z letniego na zimowy odbędzie się już niebawem. W związku z tym coraz więcej osób zastanawia się, o której godzinie przestawiamy zegarki i czy będziemy spać dłużej, czy też krócej. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć poniżej.

Zmiana czasu 2021 na zimowy: o której przestawiamy zegarki i czy śpimy dłużej, czy krócej?
fot. SHUTTERSTOCK

Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy 2021? O której godzinie przestawiamy zegarki? Będziemy spać dłużej czy krócej? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o zmianie czasu na zimowy 2021.

Zmiana czasu z letniego 2021 na zimowy: o której przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na zimowy 2021 odbędzie się tradycyjnie pod koniec października. Tym razem zegarki będziemy przestawiać z 30 na 31 października, czyli z soboty na niedzielę.

W związku z tym wiele osób już teraz zastanawia się, o której zmiana czasu z letniego na zimowy 2021. Tradycyjnie nastąpi to w nocy. Dokładniej wskazówki zegarka będziemy przesuwać z godziny 3:00 na 2:00. 

Pierwszy dzień jesieni 2021 - kiedy jest kalendarzowy i astronomiczny początek jesieni? [DATA]

Warto w tym miejscu wspomnieć, że początkowo według projektu ustawy Komisji Europejskiej, ostatnia zmiana czasu miała być w 2019 roku. Termin wejścia nowych regulacji w życie przełożono jednak na 2021 rok. Abyśmy mogli znieść zmianę czasu, zgodę muszą wyrazić wszystkie kraje członkowskie UE. Projekt ustawy o zmianie czasu obecnie został jednak zamrożony i nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostanie wdrożony. 

Zmiana czasu na zimowy 2021 - śpimy dłużej czy krócej?

W sieci pojawia się także coraz więcej zapytań dotyczących tego, czy po zmianie czasu na zimowy 2021 będziemy spać dłużej, czy krócej. Jak już wspominaliśmy powyżej, zegarki będziemy przestawiać w nocy z 3:00 na 2:00. Oznacza to zatem, że będziemy spali o godzinę dłużej.

Równonoc jesienna 2021 - kiedy jest przesilenie jesienne w tym roku? Co to jest? [DATA, TERMIN]

RadioZET.pl