Zamknij

Wiedźmin, 2. sezon - kiedy premiera serialu na Netflix i co wiadomo? [DATA PREMIERY, OBSADA]

Jolanta Waligóra
21.02.2020 15:37
Wiedźmin, 2. sezon - kiedy nowe odcinki serialu na Netflix i co wiadomo? [DATA, OBSADA
fot. Youtube/Netflix Polska

Kiedy 2. sezon "Wiedźmina"? Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów książek Andrzeja Sapkowskiego i nie tylko - decyzja dotycząca kontynuacji serialu została podjęta. Przedstawiamy szczegółowe informacje, sprawdzamy, kiedy "Wiedźmin 2" oraz co wiadomo o nowych odcinkach serialu Netflix.

"Wiedźmin 2" - kiedy premiera nowych odcinków serialu? Czy powstanie kolejna seria? O czym będzie nowy sezon? Co wiadomo na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, kiedy 2. sezon "Wiedźmina".

Wiedźmin 2 - kiedy premiera drugiego sezonu serialu?

Informacje dotyczące tego, kiedy 2. sezon "Wiedźmina", szczególnie interesują wiele osób. Dla wszystkich fanów książek Andrzeja Sapkowskiego o losach tytułowego bohatera mamy bardzo dobre wiadomości - decyzja dotycząca kontynuacji serialu została podjęta. W pierwszej połowie listopada 2019 pojawiła się oficjalna informacja o zamówieniu 2. sezonu "Wiedźmina". Oznacza to, że nowe odcinki serialu z pewnością powstaną. 

Jeśli jednak chodzi o datę premiery "Wiedźmina 2", to trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Prace na planie mają rozpocząć się dopiero na początku 2020 roku. Z kolei na platformę Netflix 2. sezon serialu ma trafić w 2021 roku.

„Wiedźmin” Netflixa. Henry Cavill i inni aktorzy będą promować serial w Polsce. Kiedy i gdzie?

Wiedźmin, sezon 2 - co wiadomo o nowych odcinkach serialu?

W nowych odcinkach pojawią się gwiazdy pierwszego sezonu, przede wszystkim Henry Cavill odgrywający tytułową rolę wiedźmina, Geralta z Rivii, a także Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri oraz Joey Batey, ulubieniec fanów serii, jako Jaskier.

Do obsady drugiego sezonu dołączy Yasen Atour w roli Coena, Agnes Bjorn jako Vereena, Paul Bullionjako Lambert, Thue Ersted Rasmussen jako Eskel, Aisha Fabienne Ross w roli Lydii, Kristofer Hivju jako Nivellen oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej, Mecia Simson, jako Francesca.

 

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw - czytamy w opisie serialu "Wiedźmin".

"Saga o wiedźminie" to cykl książkowy, na który składa się osiem tomów. Powieści i opowiadania skupione są na postaci wiedźminów, czyli wojowników, którzy otrzymują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Książki Sapkowskiego były wielokrotnie nagradzane - trafiły m.in. na listę bestsellerów dziennika New York Times. Na ich podstawie powstała także popularna seria gier wideo.

RadioZET.pl/Netflix.com/Wiedzmin/JW