Obserwuj w Google News

WOŚP 2018: kiedy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? [DATA]

Redakcja
2 min. czytania
03.01.2018 11:00
Zareaguj Reakcja

Kiedy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2018? Zbliżamy się do kolejnej, 26. już akcji WOŚP z Jurkiem Owsiakiem na czele. W tym roku pieniądze będą zbierane na podstawowe oddziały neonatologiczne. Wyrównania szans w leczeniu noworodków to cel WOŚP 2018.

WOŚP 2018: kiedy 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? [DATA]
fot. wosp.org.pl

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co roku gromadzi setki tysięcy wolontariuszy, darczyńców i ludzi dobrej woli. Jak przyznaje Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP, wyznaczenie celu zbiórki zawsze okazuje się ogromnym wyzwaniem. 26. Finał WOŚP jest coraz bliżej!

Kiedy 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2018 odbędzie się 14 stycznia 2018. Ta jednodniowa zbiórka pieniędzy wspomoże oddziały neonatologiczne. Wyrównanie szans w leczeniu noworodków to priorytet także i na ten rok. WOŚP już siedmiokrotnie wspierałneonatologię. Dzięki dotychczasowej interwencji drużyny Jurka Owsiaka, odziały leczenia noworodków wzbogaciły się o 3 844 urządzenia medyczne. Ich bezcenna rola w podstawowej opiece nad noworodkami również i w tym roku zostanie doceniona.

>> WOŚP 2018: wolontariat - jak zostać wolontariuszem 26. finału WOŚP?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2018 transmitowany będzie bezpośrednio przez telewizję. Zbiórka pieniędzy prowadzona będzie przez 120 tysięcy wolontariuszy, w kilkudziesięciu lokalizacjach na całym świecie! Na cały dzień została zaplanowana Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, powszechnie nazywana licytacją Złotych Serduszek. Około godziny 23:00 odbędzie się licytacja Serduszka nr 1, czyli najcenniejszego daru dla WOŚP 2018.

Wzorem poprzednich edycji, Warszawa będzie centrum sztabu WOŚP 2018. Tuż po północy zostaną ogłoszone wstępne wyniki zbiórki. Artyści występujący podczas WOŚP 2018 nie pobiorą żadnego honorarium. Jak podaje oficjalna strona WOŚP, w ciągu wszystkich 25 finałów zbiórki, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała łącznie 825 mln PLN.

RadioZet.pl/wosp.org.pl/JH