,

TrashTag Challenge - o co chodzi w nowym wyzwaniu i na czym polega?

Jolanta Waligóra
14.03.2019 11:44

Na czym polega TrashTag Challenge? Choć nowe wyzwanie już od kilku dni pobija internet, to jeszcze nie wszyscy zdążyli dowiedzieć się, o co w nim chodzi. W TrashTag Challenge - jak sama nazwa wskazuje - chodzi o śmieci, a dokładniej o posprzątanie ich po innych. Celem akcji jest ratowanie środowiska. Szczegółowe informacje na temat nowego wyzwania można znaleźć poniżej.

TrashTag Challenge - o co chodzi w nowym wyzwaniu i na czym polega?
fot. PIXABAY

#TrashTag Challenge - co to jest? Na czym polega nowe wyzwanie, które podbija internet? O co w nim chodzi? Wyjaśniamy i przedstawiamy szczegółowe informacje o TrashTag Challenge.

TrashTag Challenge - na czym polega nowe wyzwanie?

W nowym wyzwaniu TrashTag Challenge - jak sama jego nazwa wskazuje - chodzi o śmieci, a dokładniej o posprzątanie po innych. Wyzwanie polega na zrobieniu sobie zdjęcia w miejscu, w którym są śmieci i potrzebuje ono sprzątania. "Następnie ogarnijcie je, zróbcie kolejne zdjęcie i opublikujcie to" - wyjaśnia jeden z użytkowników mediów społecznościowych, od którego wszystko się zaczęło. Od 5 marca jego wpis udostępniono ponad 300 tysięcy razy.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: gdzie, kiedy i dlaczego się odbywa? [DATA, TRASA, UTRUDNIENIA]

W TrashTag Challenge chodzi więc o to, żeby posprzątać po innych, a następnie "pochwalić się" tym, dodając zdjęcie w sieci i oznaczając je hashtagiem #TrashTag. Celem wyzwania jest ratowanie środowiska.

O co chodzi w TrashTag Challenge?

Hasthtag #TrashTag po raz pierwszy w mediach społecznościowych pojawił się w 2015 roku. Wtedy też amerykańska firma UCO, która zajmuje się m.in. produkcją oświetlenia, uruchomiła specjalną kampanię społeczną o nazwie #TrashTag. Jej celem było zainspirowanie ludzi o dbanie o środowisko. 

Teraz hashtagowi #TrashTag jeden z użytkowników mediów społecznościowych dał drugie życie, tworząc nowe wyzwanie, które podbija internet. Do akcji przyłączają się ludzie z całego świata.

RadioZET.pl/JW

Logo radiozet Dzieje się