Zamknij

Sylwia Lipka - kim jest uczestniczka Tańca z Gwiazdami? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM, PIOSENKI]

Karolina Piotrowska
02.09.2020 12:43

Kim jest Sylwia Lipka? Wiek, wzrost, Instagram, piosenki i inne informacje o jednej z uczestniczek 11. edycji "Tańca z Gwiazdami" zebraliśmy w poniższym artykule. Zamieszczamy również szczegóły dotyczące jej działalności w mediach społecznościowych, m.in. Instagram Sylwii Lipki, kanał Youtube i inne.

Sylwia Lipka - wiek, wzrost, Instagram, piosenki: kim jest uczestniczka Tańca z Gwiazdami?
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Sylwia Lipka: wiek, wzrost, Instagram, piosenki - kim jest uczestniczka "Tańca z Gwiazdami 11"? Sprawdzamy najważniejsze informacje o jednej z kolejnych uczestniczek w programie i co warto o niej wiedzieć, czyli m.in. kto to jest Sylwia Lipka, ile ma lat, czym się zajmuje i inne.

Taniec z Gwiazdami 11: UCZESTNICY. Kto wystąpi w programie i kiedy premiera 11. edycji?

Kim jest Sylwia Lipka? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM, PIOSENKI]

Sylwia Maria Lipka ma 23 lata. Urodziła się 12 grudnia 1996 roku w Katowicach, wychowywała się w Knurowie, a obecnie mieszka w Warszawie. Jest polską wokalistką, wideoblogerką i prezenterką telewizyjną. Sylwia Lipka ma około 166 centymetrów wzrostu.

W 2014 związała się ze stacją telewizyjną Disney Channel, dla której prowadziła program I Love Violetta. Zagrała główną rolę w filmie "#Jestem M. Misfit", gdzie wcieliła się w postać Julii Morskiej. Nagrała również utwór promujący produkcję pod tytułem "Misfit pozostań". Do piosenki powstał również teledysk.

W 2015 roku wydała debiutancki singel "Masz to coś". W 2016 roku zaprezentowała pierwszy album studyjny pt. "Szklany sen". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży nakładem wytwórni muzycznej My Music. Płyta zadebiutowała na 2. miejscu polskiej listy przebojów - OLiS. Dwa single z płyty, czyli "Zapomnieć chcę" i "Zobacz" uzyskały status złotej płyty.

W 2017 roku zasiadła w jury krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W tym samym roku wydała drugi album studyjny pt. "Fala/Wave", na którym znalazł się materiał nagrany w dwóch językach: angielskim i polskim. Wydawnictwo uzyskało certyfikat złotej płyty. W 2018 roku zaprezentowała teledysk do singla "Kalkulacje", a w 2019 roku wydała teledysk do piosenki "Wbrew pozorom", będący tytułowym singlem z jej trzeciej płyty, która została wydana pod koniec sierpnia. Inne single, które wydała, to m.in. "Cztery Łapy" czy "Gdybyś".

Na Instagramie Sylwia Lipka prowadzi swoje konto jako @sylwialipka_music. Obserwuje ją tam ponad 907 tysięcy użytkowników.

Sylwia Lipka w Tańcu z Gwiazdami 11 - z kim zatańczy?

Sylwia Lipka jest jedną z uczestniczek "Tańca z Gwiazdami 11". Jej partnerem tanecznym będzie Rafał Maserak - polski tancerz, choreograf, instruktor tańca i osobowość telewizyjna.

Taniec z Gwiazdami 11 - PARY. Kto z kim zatańczy w jedenastej edycji show? [UCZESTNICY 2020]

Nowa 11. edycja "Tańca z Gwiazdami" pojawi się w wiosennej ramówce Polsatu. Program emitowany będzie o tej samej porze, czyli w piątku po godzinie 20.00 na kanale głównym Polsatu. Pierwszy odcinek ma mieć premierę w piątek, 6 marca 2020 roku. Występy par oceniać będzie jury w składzie: Iwona Pavlović, Andrzej Grabowski oraz Michał Malitowski. Program poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz. 

RadioZET.pl/KP