Zamknij

"Sto lat samotności" - Netflix: kiedy premiera serialu i o czym będzie?

Redakcja
07.03.2019 12:44
"Sto lat samotności" - Netflix: kiedy premiera serialu i o czym będzie?
fot. Facebook/Netflix

Serial "Sto lat samotności" na Netflix - taką informację można przeczytać w wielu nagłówkach serwisów internetowych. Serial, który wyprodukuje Netflix, powstanie na podstawie powieści Gabriela Garcii Marqueza o tym samym tytule. Kiedy premiera, o czym będzie i co już wiadomo? Szczegółowe informacje o serialu "Sto lat samotności" można znaleźć poniżej.

"Sto lat samotności" na Netflix - kiedy premiera serialu? O czym będzie produkcja, która powstanie na podstawie książki Márqueza? Co już wiadomo na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania i przedstawiamy szczegółowe informacje o serialu "Sto lat samotności" na Netflix.

Kiedy premiera "Sto lat samotności" na Netflix?

Informacja o powstaniu serialu "Sto lat samotności" na Netflix ucieszyła wszystkich miłośników powieści Gabriela Garcii Marqueza. W końcu to właśnie na podstawie jego książki wyprodukowany zostanie serial. Zgodę na ekranizację powieści wydali synowie zmarłego w 2014 roku pisarza - Rodrigo i Gonzalo García, którzy będą też producentami wykonawczymi serialu. 

W związku z tym wiele osób zastanawia się, kiedy "Sto lat samotności" na Netflix. Niestety informacja na ten temat na razie owiana jest tajemnicą. Nie wiadomo zatem, kiedy będzie można spodziewać się produkcji na platformie. Jeśli tylko pojawią się takie szczegóły, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

Ile kosztuje Netflix? CENA za rok, miesięcznie, na 2 osoby, na 1 osobę

"Sto lat samotności" - NETFLIX: o czym będzie serial i co już wiadomo?

"Sto lat samotności" to najsłynniejsza powieść kolumbijskiego powieściopisarza Gabriela Garcii Marqueza. Utwór ukazał się w 1967 roku. Przedstawiając sagę rodu Buendia z zagubionej gdzieś na południowoafrykańskich bezdrożach wioski Macondo, jest syntezą dziejów całego kontynentu. Powieść stylistycznie należy do nurtu "realizmu magicznego" i została okrzyknięta "najważniejszym dziełem literatury hiszpańskojęzycznej od czasów Don Kichota". Miasteczko Macondo, które opisuje Marqueza w powieści, zainspirowane zostało jego rodzinną miejscowością, którą pisarz odwiedził w latach 60. wraz z matką. Napisanie powieści "Sto lat samotności" zajęło mu półtora roku.

O serialu "Sto lat samotności" niewiele wiadomo. Pojawiła się jednak informacja, że producentami wykonawczymi serialu będą Rodrigo i Gonzalo García, czyli synowie zmarłego pisarza. Zdjęcia mają być kręcone głównie w Kolumbii, a obsada nie jest jeszcze znana.

 

RadioZET.pl/JW