Obserwuj w Google News

Razem dla WOŚP 2020 - jak wpłacić datek i do kiedy trwa zbiórka na Facebooku? [CEL]

Jolanta Waligóra
3 min. czytania
12.01.2020 11:00
Zareaguj Reakcja

"Razem dla WOŚP" 2020 to kolejna zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowana przez Patrycję Krzymińską na Facebooku. W ubiegłym roku krawcowa spod Gdańska do "Ostatniej Puszki Prezydenta Pawła Adamowicza" zebrała 16 milionów złotych. Sprawdzamy, jak wpłacić datek na zbiórkę "Razem dla WOŚP" i do kiedy trwa w 2020 roku.

Razem dla WOŚP 2020 - jak wpłacić datek i do kiedy trwa zbiórka na Facebooku? [CEL]
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Razem dla WOŚP 2020 - Facebook: jak wpłacić datek na zbiórkę Patrycji Krzymińskiej? Do kiedy trwa? Jaki jest jej cel? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o zbiórce "Razem dla WOŚP" na Facebooku.

WOŚP 2020 - numer konta bankowego. Jak zrobić przelew online i wesprzeć WOŚP?

Razem dla WOŚP 2020 - jak wpłacić datek na zbiórkę na Facebooku? [CEL]

"Razem dla WOŚP" 2020 to druga już zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zainicjowana przez Patrycję Krzymińską. W ubiegłym roku krawcowa spod Gdańska do "Ostatniej Puszki Prezydenta Pawła Adamowicza" zebrała 16 milionów złotych. Przypomnijmy, że początkowo jej celem było zebranie 1000 zł wśród znajomych. Akcja jednak szybko zyskała na popularności i informację na jej temat zaczęło udostępniać coraz więcej osób. Kwota, która znajduje się w ostatniej puszce Pawła Adamowicza przeszła jej najśmielsze oczekiwania. Udało się zebrać dokładnie 15 990 195, 00 złotych. Pieniądze na konto spływały nie tylko z Polski, ale także z innych krajów, m.in. z Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Hiszpanii, Niemiec i Włoch. 

WOŚP 2020 - SMS: numer i treść SMS dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Co więcej, jeden z internautów postanowił zebrać jeszcze więcej pieniędzy, by dobić do równych 16 mln zł. W tym celu zorganizował zbiórkę "Hej Pati! Zgubiłaś coś." Akcja miała na celu zebranie 10 tys. zł, a udało się osiągnąć kwotę 11 761 zł.

W 2020 Patrycja Krzymińska stworzyła zbiórkę "Razem dla WOŚP". W jej opisie na Facebooku czytamy: 

Dziękuję za dziesiątki wiadomości, w których dopytujecie kiedy pojawi się Puszka Prezydenta na rzecz 28. finału. Zeszłoroczna była OSTATNIĄ Puszką Pana Prezydenta. W zgodzie ze swoim sumieniem, tym co dyktuje mi serce i szacunek dla bliskich śp. Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, nie ośmieliłabym się założyć takiej puszki po raz kolejny. Pamięć Prezydenta Gdańska zostanie uczczona podczas Gdańskiego Finału WOŚP oraz rocznicy jego śmierci.
W tym roku dodajmy wiatru w żagle Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i wesprzyjmy ich z całych sił. Wiem, że poniższa zbiórka nie zgromadzi już ponad 260 tysięcy ludzi, ani nie zbierzemy 16 milionów, ale po prostu BĄDŹMY TU RAZEM. RAZEM dla WOŚP w atmosferze wzajemnego szacunku i miłości dzielmy się dobrem.

WOŚP 2020 - ile zebrali i czy będzie rekord? [AKTUALNA KWOTA WOŚP]

Zbiórkę "Razem dla WOŚP" 2020 na Facebooku można znaleźć pod tym LINKIEM. Aby ją wspomóc, należy wybrać opcję "Przekaż datek", a następnie wpisać kwotę, którą chcemy przekazać na zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Do kiedy trwa zbiórka Razem dla WOŚP 2020?

Informacje na temat tego, do kiedy trwa zbiórka "Razem dla WOŚP" w 2020 roku nie zostały ujawnione. Warto w tym miejscu wspomnieć, że do tej pory (stan na 8 stycznia) zebrano już 18 826 zł z 1000 zł.

WOŚP 2020 - Warszawa: koncerty na 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

Przypomnijmy, że finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia 2020. Hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmi: "WIATR W ŻAGLE" - 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierane będą przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku będzie skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.  

WOŚP 2020 - hasło i tegoroczny cel zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

RadioZET.pl/JW